Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kuidas suurendada teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni investeeringuid ettevõttes?

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol

Icosagen Tartus Foto: Icosagen

18. september 2023 / Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning SEB Panga juhitud Innovatsiooniliidrite klubi uue hooaja avaüritus toimub teisipäeval, 26. septembril Tartus Icosageni tehases.

Kuidas suurendada ettevõttes T&A&I investeeringuid ja arendada maailmamuutvaid tehnoloogiaid?

Hooaja avakohtumise teemaks on „Kuidas suurendada ettevõttes teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni investeeringuid ja arendada maailmamuutvaid tehnoloogiaid?“. Kõigil innovatsioonihuvilistel on võimalik üritusest osa saada veebi teel.

Sündmuse eesmärgiks on toetada teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni kasvu ettevõtetes, uuenduslikke tehnoloogiaid ning omavahelist koostööd. Hooaja avaüritus leiab aset Euroopa edukaimas biotehnoloogia ettevõttes Icosagen, kelle fookuseks on uudsete tehnoloogiate ja töövoogude väljatöötamine, suurendades ettevõtte konkurentsivõimet uuringu- ja arendusteenuse pakkumisel klientidele üle maailma.

Ajakava:

14.00-14.05 IV hooaja avamine ja sissejuhatus, Tehnopol

14.05-14.35 „Eesti teadmusmahukate ettevõtete areng ja tehnoloogia tugi innovatsiooni arendamisel“ president Toomas Hendrik Ilves

14.35-15.30 Icosageni tutvustus ja tehnoloogia areng, Icosageni teadusdirektor Mart Ustav jr

15.30-16.00 Arutelu: “Eesti kui Euroopa T&A&I tippkeskus – millist kompetentsi ja kultuuri me vajame eeltoodu elluviimiseks? Millest homme alustada, millele keskenduda?”

Arutelu juhib Mart Maasik, Tartu Ülikooli ettevõtlusjuht ja UniTartu Ventures investeerimisjuht, lisaks on Mart Maasik klubi nõukogu liige. Arutelus osalevad Mart Ustav jr (Icosageni teadusdirektor) ja president Toomas Hendrik Ilves.

Üritusest on võimalik osa võtta veebi teel. Registreerimine: https://innovatsiooniliidrid.tehnopol.ee/event/iv-hooaja-avauritus-icosageni-kulastus-kuidas-suurendada-ettevottes-tai-investeeringuid-ja-arendada-maailmamuutvaid-tehnoloogiaid/

Icosagen loodi 1999. aastal ja on Eesti suurim biotehnoloogiafirma. Siin koonduvad tipptasemel loodusteadlased, et pakkuda farmaatsiafirmadele potentsiaalseteks ravimikandidaatideks olevate valkude, peamiselt antikehade, avastamist ja tootmist. Mitmed Icosagenis klientidele arendatud ja toodetud antikehad on tänaseks kasutuses kliinilises diagnostikas või ravimiarenduses kliinilistes katsetustes. Järgmisel aastal valmib Icosageni bioloogiliste ravimite tehas, mis avab täiendava võimekuse toota ka ise kliiniliste katsetuste jaoks terapeutilisi antikehi ja valke. Ravimiarenduste portfelli luues on Icosagen kujunemas farmaatsia ettevõtteks.

Viimati muudetud 18.09.2023