Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Külastusmäng Unustatud Mõisad sel nädalavahetusel Raadi mõisas

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Raadi mõis ja järv Foto: Ragnar Vutt

28. juuli 2022 / Sel suvel 18. korda toimuva külastusmängu kestel on külalistele avatud 32 mõisakompleksi. Esmakordselt leiab sündmus aset ka vastvalminud skulptuuripargiga Raadi mõisas.

Külastusmäng toimub sel nädalavahetusel, 30.ja 31. juulil ning 13. augustil.

Raadi mõisakompleksi tutvustavad Eesti Rahva Muuseumi giidid. Tuurid algavad külastuspäevadel igal täistunnil vahemikus kell 10–18 ERMi A-sissepääsu juurest, kust tuleb osta tuuripilet (perepilet 8 €, täispilet 5 € ja sooduspilet 2 €). Giid pajatab lugusid möödunud mõisa-aegadest, koos piilutakse sisse mõisa veetorni ning jalutatakse ka skulptuuripargis.

Lisaks giidituuridele toimub Raadi mõisas ka kogupere orienteerumismäng. Külastusmängus osalejad saavad väisata ERMi näituseid 20% soodsamalt.

Raadi mõisapargis on nüüd avatud ka Tartu Kunstimuuseumi ja ERMi vahelise koostööna sündinud esinduslik monumentaalskulptuuride näitus, mis on esimene selletaoline Eestis. Mõisapargi territooriumil eksponeeritakse 16 skulptuuri, millest kümne autoriks on Pallase Kunstikooli üks asutaja, pikaaegne õppejõud ja direktor Anton Starkopf, sh tema valmistatud portree eesti kunstiajaloo kuulsaimast maalikunstnikust Konrad Mäest. Skulptuuripargi ala lähtub ajaloolisest pargiruumist ja sellega seotud väärtuslikest vaadetest.

Üle Eesti võtab Unustatud Mõisate külastusmängust osa 32 mõisa, kes kõik nimetatud kuupäevadel avatud on ja giidituure pakuvad. Külastusmängust osavõtmiseks saavad osavõtjad esimesest külastatavast mõisast osalejaraamatu, millesse koguvad külastuspäevadel mõisatest templeid. Vähemalt 10 mõisat külastanute vahel loositakse välja kutsed sügisel toimuvale lõpupeole. Lisaküsimuste õigesti vastanute vahel lähevad loosimisele Eesti ajalugu ja mõisaid tutvustavad raamatud

Lisainfo: www.moisakoolid.ee ja https://www.facebook.com/unustatudmoisad

Üle 10-liikmelistel gruppidel tuleb tuur eelnevalt broneerida aadressil [email protected] .

 Foto: Ragnar Vutt

Viimati muudetud 28.07.2022