Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kultuurikompassi galerii: Kuidas rääkida oma lugu?

Tartu 2024 pressiteade

Kultuurikompass Foto: Mana Kaasik

28. mai 2021 / Eesti kultuurikorraldajad õpivad Euroopa kultuuripealinna eestvedamisel lugude jutustamise kaudu enda turundamist 27. mail kell 14.00.–17.00, mil toimub Kultuurikompassi foorum “Kuidas rääkida oma lugu?“, kus lugude rääkimise tippeksperdid jagavad teadmisi ja kogemusi, kuidas luua lummav, eristuv narratiiv ning elamuste kaudu enda lugu rääkida.

Kultuurikompassi peakorraldaja Heigo Teder kommenteerib: ”Eduka sündmuse loomisel ja elluviimisel on selge sõnumi ja publikut köitva info jagamine vajalik oskus. See, et me ise teame, kuivõrd head sündmust me parasjagu loome, on väga hea. Kuid sellest veelgi parem on, et seda teaksid ka kõik teised!” Teder lisab: “Meil on väga hea meel, et lugude jutustamise tõelised meistrid avavad oma teadmiste laekad hiliskevadisel Kultuurikompassil ning jagavad veebi vahendusel oma kogemusi  huvilistega. Vaid üheskoos oma lugusid jagades saame ennast, oma korraldatavaid sündmusi ja Lõuna-Eesti kogukonda Euroopa kultuurikaardil veelgi nähtavamaks muuta.”

Lugude jutustamine (storytelling) on üks mõjusamaid viise, mille abil kütkestavaid emotsioone luues külalisi ja publikut ennast kuulama panna. Lood tekitavad emotsioone ja viimased mõjutavad inimesi, kes mõistavad tänu intrigeerivatele lugudele paremini sündmust, programmi või organisatsiooni olemust.

Arutelu juht ja Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots täiendab: “Haaratud kuulajad mõistavad tänu lugudele meie väärtushinnanguid ja lasevad end sündmusel, teenusel ja mõtteviisil kaasa haarata.”

Kultuurikompassil osalejad saavad eksklusiivselt tutvuda Lõuna-Eesti elamusi pakkuva teenusevahetusplatvormiga Kylas.

Fookuses on Lõuna-Eesti elamused ja lood, mis asetatakse nii Eesti kui rahvusvahelisse konteksti. Foorum läheb eetrisse Võru maakonnast, Suure Munamäe jalamil asuvast Suure Muna kohvikust. Arutelu juhid on Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots ja SA Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Kristi Vals. Kogemusi jagavad kultuuriminister Anneli Ott, Heili Klandorf-Järvsoo (EAS), Eda Veeroja (Mooska suitsusaunatalu), Siret Campbell (Drakadeemia), Margus Timmo (Setomaa Liit), Edina Csüllög (FUFF), Aigi Young ja Kadri Moppel (KYLAS).

Sündmus kantakse üle Võru maakonnast aadressil www.tartu2024.ee, ERRi kultuuriportaalis. Üritus on eesti keeles. 

Viimati muudetud 28.05.2021