Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kultuuripealinna saadik Daniel Levi ja Pärnu Linnaorkester peavad kontserdil oma pulssi mõõtma

Eesti Liikumis- ja Heaolufestivali pressiteade

12. juuni 2024 / 26 - 27. juulil Elvas toimuvale Eesti Liikumis- ja Heaolufestivalile paneb punkti Pärnu Linnaorkestri ja kultuuripealinna saadiku Daniel Levi pulseeriv kontsert. Kogenud muusikutel tuleb aga lisaks pillimängule olla valmis selleks, et nende tervisenäitajad kuvatakse suurele ekraanile.

Kontserdil saab selgeks, kas ja kuivõrd teevad muusikud musitseerides head oma tervisele. Koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga mõõdetakse muusikute kaloraaži ja südamelöögisagedust, et saada teada, kuidas nende tervisenäitajad muutuvad. Tulemused kuvatakse publikule kontserdi ajal jälgimiseks visuaallahendusega ekraanile. Külalised saavad oma silmaga näha, kuidas muusika meie tervist mõjutab. 

Daniel Levi kinnitas “Telehommiku” saates, et selline kontseptsioon on tema jaoks esmakordne: “Minuga ei ole sellist pulli varem tehtud ja mul on osad lood ikka päris hoogsad. Loodan saada korralikku koormust! Minu jaoks on esimesel kohal see, et publik saaks õige emotsiooni, ma ei oska ennast tagasi hoida.”

Kontserdil kõlavad nii eestlaste südametesse lauldud laulud kui ka Daniel Levi hitid orkestrivõtmes. Ekraanile kuvatakse visuaallahendusega nii Daniel Levi kui ka orkestri pillimängijate tervisenäitajad, et külalised saaksid jälgida, kuidas muutuvad need näitajad olles lava peal. 

Eesti Liikumis- ja Heaolufestivali loovprodutsent Heili Lindepuu: “On hea meel, et meil on võimalus festivaliga astuda üks samm ligipääsetavuse suunas. Kultuur kõigile - sajaprotsendiliselt sel korral veel ei täitu, kuid kontserdil on olemas viipekeeletõlge, et orkestri helid ja Daniel Levi laulud tuua vaatajale lähemale. Pimedatele ja vaegnägijatele pakume kirjeldustõlget, mis aitab Carmen Seljamaa ja Priidu Adlase loodud visuaalpilte värvikalt vahendada.”

Liikumis- ja Heaolufestival toob endaga kaasa ka palju muud põnevat! Kahepäevasel festivalil toimub Sõltumatu Tantsu Maraton, improteatri IMPEERIUM etendus ning terve laupäevase festivalipäeva saab kuulda erinevaid ettekandeid nii e-spordi kui vaimse heaolu teemadel ning õppida kontorijoogat. Lisaks leiab Elva südalinna tekkivast Heaolulinnakust  ka lasteala!

Liikumis-ja Heaolufestival on kõigile tasuta, festivali lõppkontserdi piletid on leitavad Piletilevist!

Eesti Liikumis- ja Heaolufestival on Elva linnas toimuva liikumisfestivalide üritussarja kolmas sündmus. Eesti Liikumis- ja Heaolufestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Vaata rohkem kodulehelt https://visitelva.com/liikumisfestival/  ja Facebookis https://www.facebook.com/MovementEstonia

Viimati muudetud 12.06.2024