Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kutsume linlasi üle vaatama oma majanumbrite nähtavust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Oa tänava silt on pooleldi kaetud legendaarse Barlova kleepsuga Foto: Ruth Pindus

21. mai 2024 / Nii päästjad, kiirabi töötajad kui paljud teiste teenuste osutajad vajavad oma töö tegemiseks selgelt loetavaid tänavasilte ning hoonete numbreid. Tuletame meelde, et hoone numbriga silt tuleb paigaldada igale majale ning see peab olema nähtav ööpäevaringselt.

Paljudes elulistes situatsioonides ei saa õige hoone leidmisel loota vaid inimese teadmistele ja kogemustele ega ka digitaalsetele lahendustele. Selleks, et abi jõuaks kiirelt hädasolijani peavad aadressid olema selgelt loetavad. Tartu linn ja Häirekeskus paluvad kõiki majaomanikke, ettevõtjaid ja korteriühistute juhatusi üle vaatama oma majanumbri nähtavuse ja kontrollima üle ka tänavasildi olemasolu. Tänavanimesiltide paigaldamisega tegeleb Tartu linnavalitsus ja palume elanikel teada anda kui mõni tänav vajaks lisasilti või on nimesilt sootuks kaduma läinud.   

Tartu linnas peab kinnistu kasutaja tagama, et hoone tänavapoolsel seinal või kinnistu piirdel oleks olemas hoone number ning see peab olema nähtav ööpäevaringselt. Aadressitähis on eestikeelne, hästiloetava ja selge kirjatüübiga ning ilma reklaamideta.

Majanumbri visuaalne ilme ei ole rangelt reguleeritud. Lisaks valgega kombineeritud mustadele, sinistele või pruunidele siltidele on ka eriilmelisi ja valgustatud silte ning numbreid. Oluline ei ole majanumbri disain, vaid selle loetavus ja nähtavus nii valgel kui pimedal ajal. Linn soovitab majanumbri tellida ettevõttest, mis on spetsialiseerunud tänavasiltide valmistamisele. Hoone tähistamisega seotud kulud kannab omanik.

Tartu linn ja Häirekeskus tänavad!

Anna teada puuduvatest tänavasiltidest: Karoliis Paluots, [email protected]

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 21.05.2024