Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laia ja Jakobi tänava elanikke ning ettevõtjaid oodatakse kaasa rääkima oma tänavate tuleviku üle

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasamisürituse plakat Foto: Tartu Linnavalitsus

29. mai 2023 / Tartu linnavalitsus kutsub Laia ning Jakobi tänava elanikke ühisele arutelule, mille eesmärgiks on parima lahenduse leidmine tänavaid läbivate jalgrattateede projekteerimisel.

Rattateede põhivõrk hakkab läbima Laia tänavat ning suundub sealt Jakobi tänava kaudu edasi Tähtvere tänavale. Ratturitele ohutu ja mugava liikumiskoridori loomine kesklinnast Tähtvere suunal on väga oluline etapp põhivõrgu väljaehitamisel. Sellega seoses vajavad mitmed tänavad põhjalikku ümberehitust, kus tuleb arvestada nii jalakäijate, jalgrataste kui autoliiklusega. Koos rattateede lisamisega soovitakse inimsõbralikumaks muuta kogu tänava planeeringut.

Parima lahenduse leidmiseks on linn lisaks kergliikluskomisjoni ekspertidele kaasanud ka Tähtvere tänava elanikke ning 31. mail kutsutakse oma arvamust avaldama Laia ning Jakobi (põhivõrgu ehitus puudutab otseselt lõiku Lai-Kroonuaia) tänava inimesed. Ühisel arutelul uuritakse, millisest tänavast unistavad kohalikud elanikud ja asutused, millised on parkimisvõimalused ja kuidas tagada sõbralik ning ohutu tänavaruum kõigile.

Kohtumine toimub 31. mail kell 18.00 Tartu kesklinna kooli (Kroonuaia 7) aulas.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 29.05.2023