Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad” toimub muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti

laste huviring

11. oktoober 2019 / 12.–27. oktoobrini ootavad 19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti kõiki peresid laste ja noorte muuseumifestivalile “Avatud mänguväljad”.

Juba viiendat korda toimuva festivali tänavune pealkiri „Keeruta ja lennuta!“ tõukub laulu- ja tantsupeoaastast, kuid osalevad muuseumid avavad teemat väga eripalgeliselt ja loominguliselt. On muuseume, kus saab iseend või esemeid sõna otseses mõttes keerutada ja lennutada ning neidki, kus kutsutakse lapsi mõtteid keerutama ja fantaasiat lennutama. Festival on seotud mängimise ja mängulisuse, vabaduse ja loomingulisusega. 

19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on festivaliks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid avastada. Mängujuhised leiab muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga. Festivali paralleelprogrammi raames saab osaleda ka töötubades ja teemapäevadel.

Festivali korraldaja Jelena Tšekulajeva avab festivali sisu: ”Vaba aja veetmise mustritele pannakse alus lapsepõlves ja peamine roll on siin perekonnal. Selleks, et muuseumis koos toredalt aega veeta, ei pea vanem olema ajaloolane või loodusteadlane. Mängujuhised ongi loodud selleks, et muuta muuseumi avastamine nii lapsele kui vanemale mugavamaks ja veel põnevamaks.”

Festival avatakse meeleolukate üritustega Tallinnas ja Tartus.
Tallinnas 12. oktoobril kell 13.00
14.00 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi välialal toimub tuulelohede ja helikopterite välkmeisterdamine. Kavas on mängud, tuulelohede lennutamine ja helikopterite võistlus. Osalejatele jagatakse auhindu. Kell 13.45 algav värvikirev rongkäik viib osalejad Komandandi aiast Taani kuninga aeda. Üritus välialal on tasuta.

Tartus 12. oktoobril kell 12.3014.00 toimuvad Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ekskursioonid, kus loodussõpradest lapsed kehastuvad ise muuseumigiidideks. Kõigile osalejatele on väike magus üllatus. Laste ekskursioon kestab koos sissejuhatava mänguga umbes 1,5 tundi. Osalemine on muuseumipiletiga.

FESTIVALIL OSALEVAD MUUSEUMID
Tallinn:
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Teletorn, Eduard Vilde muuseum, Eesti tervishoiu muuseum, Niguliste muuseum – Eesti Kunstimuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Fotomuuseum, Lastemuuseum Miiamilla - Tallinna Linnamuuseum.

Tartu ja Tartumaa: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu, Eesti rahva muuseum, Jääaja keskus

Rakvere: Eesti Politseimuuseum ja Rakvere Linnakodaniku majamuuseum (SA Virumaa Muuseumid)

Põlvamaa: Eesti Maanteemuuseum

Jõgevamaa: Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum

Festivali veebileht: www.avatudfestival.ee

Korraldaja: MTÜ Elamusõppe labor koostöös Tallinna Linnamuuseumiga

Toetavad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kodurahuprogramm, Tallinna kesklinna valitsus

Koostööpartnerid: Lasteekraan, Postimees Juunior, ADM Interactive

Viimati muudetud 11.10.2019