Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lastekaitsepäev toob Tartusse uue vabaajaväljaku

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

mängusväljak Foto: Eda Põldma

30. mai 2023 / Neljapäeval, 1. juunil kell 14 avatakse Klaose tänaval uus atraktiivne vabaajaväljak, mis oma mängu- ja spordivahendite ning kokkusaamiskohaga pakub eri vanuses inimestele häid ajaveetmise võimalusi.

"Jätkame Tartus aastate pikkuse traditsiooniga tähistada lastekaitsepäeva ka uue mänguväljaku avamisega," ütles linnapea Urmas Klaas. "Seekord on põhjust rõõmustada Kvissentali linnaosa inimestel, kes saavad enda kasutusse toreda kooskäimise koha."

Kvissentali vabaajaväljaku projekteerimise protsessis tehti tihedat koostööd kohaliku kogukonnaga, et rajatav väljak tuleks võimalikult sealsete elanike ootustele vastav.

OÜ Kino Maastikuarhitektid projekteeritud lahendus jagab vabaajaväljaku kaheks: kogukonnaväljakuks ja mänguväljakuks. Alad erinevaid nii pinnakatete kui ka tegevusvõimaluste poolest. Kogukonnaväljakul pakuvad mugava ja rahulikuma koosolemise võimalusi kaks varjualust, kus saab korraldada kokkusaamisi ja väiksemaid üritusi. Mänguväljaku poolele on lisaks traditsioonilistele mänguvahenditele projekteeritud erinevad mahulised vormid nii suurematele kui ka väiksematele lastele, pinnasest künkad, kus lapsed saavad ronida, joosta, hüpata või muul moel tegutseda. Mänguväljaku ümber kulgeb asfaltkattega nö vigursõidurada, kus lapsed saavad rattasõitu harjutada.

Maastikukujundustööde käigus istutati ka puid ning põõsaid, millest mitmed  on söödavate viljadega. Rajati juurdepääsuteed ja välisvalgustus.  

Klaose 10 vabaajaväljaku ehitas Lars Laj Eesti OÜ. Tööde kogumaksumus 257 160 eurot.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 30.05.2023