Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laupäeval peetakse Tartu kesklinnas Maarjalaata

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

sibulad

5. september / Laupäeval, 8. septembril kell 10 algab Tartu kesklinnas traditsiooniline Maarjalaat, kus kaubeldakse sügisandide, istikute, toidu ning käsitööga.

19. korda toimuv Maarjalaat on kauplejate seas endistviisi populaarne ning oodatud. Lisaks rohkelt esindatud käsitööle (kootud, heegeldatud ja puidust tooted, klaasikunst, keraamika, okstest punutised, tekstiil jm) pakutakse laadal suures valikus kohalikku toitu, sügisande ning istikuid.

Toidukraamist on müügil mett ja jõhvikaid, Peipsiääre sibulad, küüslauk, tatra- ja astelpajutooteid, suitsulihatooted ja suitsukala, juustu- ja piimatooted, koduleib ja karaskid, põnevad hoidised. Laadalisi ootab rikkalik valik aia- ja metsasaadusi. Kohal on mobiilne pagarikoda, kes küpsetab värskeid saiakesi.
Raekoja ette püstitatud laval kestab läbi päeva hoogne laadaprogramm, mille põhiesinejaks on ansambel Kaks maestrot. Lapsi tuleb rõõmustama Kloun Ummi, kelle etendused toimuvad kell 12 ja 14. Kuulda saab muhedat lõõtsamuusikat. Lisaks laval toimuvale loovad laadameeleolu ka tänavamuusikud.

Laat kestab Raekoja platsil ja  Küüni tänaval kella 10st 17ni.

Raelava kava:

10.00 Lõõtsamuusika     
11.00 Ansambel  Kaks maestrot                       
12.00 Kloun Ummi
13.00 Ansambel  Kaks maestrot                       
14.00 Kloun Ummi
15.00 Ansambel  Kaks maestrot

Viimati muudetud 09.09.2018