Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laupäeval toimub kesklinnas ohutusnõudeid järgiv jõululaat

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Jõulud Tartus Foto: Eva Maria Tartu

10. detsember 2020 / Laupäeval, 12. detsembril toimub Tartu jõululaat, mis toob Küüni tänavale, selle ümbrusesse ja Keskparki kauplema kohalikud toidu- ning käsitöömüüjad. Jõululaada korraldamisel järgitakse kõiki ohutusmeetmeid.

Müüjad paigutatakse Küüni tänavale ja parki kolmemeetrise vahemaaga, et kauplejaid ja ostjaid hajutada ning turvatöötajad paluvad ostjatel järjekordades distantsi hoida. Kõigil ostlejatel on tungivalt soovituslik ka vabas õhus kanda maski, müüjatel on maski kandmine kohustuslik. Kauplejate laudadel ja tänaval on käte desinfitseerimise vahendid ning degusteerimisi ei toimu. Laadal ei ole sellel aastal meelelahutust ega esinemisi, et vältida inimeste kogunemist ühte kohta. Ohutusnõudeid tuletab alal meelde üle saja sildi ja viida. 

Tartu Turu juht Rene Kiis selgitas, et müüjad pakuvad laadal linlastele kohalikku käsitöö- ja toidukraami, mida tavakauplustest ei leia. "Pärast arutelusid Terviseametiga otsustasime, et võimalus jõuluostud vabas õhus sooritada aitab hajutada rahvamasse kaubanduskeskuses ning annab ühtlasi toreda võimaluse toetada kodumaiseid väikeettevõtjaid,“ kirjeldas Kiis.

“Kuna jõulude ajal soovitakse osta rohkem kodumaiseid ja erinäolisi tooteid, annab jõululaat väiketootjatele võimaluse oma kaupa inimestele tutvustada ning koroonaviirusest tingitud olukorras äri elus hoida. Mul on hea meel, et Tartu Turg teeb endast oleneva ja Tartu jõululaada pikk traditsioon saab jätkuda. Panen külastajatele südamele, et vastutus viiruse leviku tõkestamiseks lasub meil kõigil ja haigena tuleb kodus püsida," lausus ettevõtluse arengu osakonna juhataja Alo Lilles.

Laat toimub 12. detsembril kell 10-16. Kohalikku toidu- ja käsitöökaupa saab jõulupühadeni osta ka turuhoonest, kus pööratakse erilist tähelepanu ventilatsioonile, et vähendada viiruse leviku riski. Tartu Turg jälgib soovitusi haiguseleviku piiramiseks ning teeb olukorra muutudes ümberkorraldusi.

Tartu Turg on hinnatud ja väärtuslik partner väiketootjatele, vastutustundlikutele kauplejatele ja värskust hindavatele klientidele. Turuhoone on Eesti toidu visiitkaart Tartus, koondades kvaliteetse ja teadaoleva päritoluga kauba ning aidates kaasa selle vahetule jõudmisele linlastele. 

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 10.12.2020