Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Liikuma kutsuvad koolid muudavad koolipäeva oma õpilastele huvitavaks

Tartu Tamme kooli pressiteade

21. november / Mitmete Tartu koolide õpilaste koolipäev on muutunud senisest aktiivsemaks ja vaheldusrikkamaks tänu liikuma kutsuva kooli programmile VUNK, mida veab Tartu Ülikooli liikumislabor.

Üle  Eesti on programmiga ühinenud tänaseks 10 kooli. Tartus koolidest osalevad  Tartu Tamme Kool, Descartese Kool, Tartu Erakool ja Mart Reiniku Kool.

Just koolipäeva vaheldusrikkamaks muutmisele ongi pühendatud Dorpati konverentsikeskuses 24. novembril toimuv üle-eestiline konverents "Liikuma kutsuv kool - uued võimalused", mis paljuski võtab kokku VUNK projekti senised tulemused ja tutvustab edasisi arenguvõimalusi selles valdkonnas.  Mess-seminaril esinevad ettekannetega haridusjuhid Eestist ja Soomest. Sealseid kogemusi õpilaste vahetundide sisustamisel tutvustab Pekka Paapanen.

Põhjanaabritel on hästi arendatud õuevahetunnid ja seal tegevuse sisustamine. Nüüd tunnevad soomlased  huvi selle vastu, kuidas sisustada õpilaste tegevusi siseruumides.

Konverentsiettekannete kõrval tutvustavad projektis osalevad koolid oma tegemisi. Näiteks Tartu Tamme Kool tutvustab mess-konverentsil oma kogemusi liikumisvahetundide juurutamisel ning õpilasesinduse kaasamisele koolipäeva huvitavamaks muutmise tegevustesse. Koolimaja koridorides on õpilastele üles seatud ronimissein ja mitmesuguseid mängimisvahendeid. Kasutatakse õpilastest mängu ja tantsujuhte. Kooliõpilaste seas on populaarsed tantsu- ja mänguvahetunnid, mida on käinud uudistamas teiste koolide esindajad üle kogu Eesti. Paljud õpetajad kasutavad liikumistegevusi ja –vahendeid ka oma õppetundides. Kõige selle tulemusena on oluliselt paranenud kooliõpilaste rahuolu koolipäevaga.   

Lisainfo: direktor Vallo Reimaa  tel 513 4556

Pressil on võimalus Dorpati konverentsikeskuses asjaosalisi intervjueerida 24. novembril kella 12-13 vahel.

 

Viimati muudetud 21.11.2017