Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn alustab Vaksali ja Tähtvere linnaosasid ühendava kergliiklustee ehitamisega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Teetööd Foto: Ove Maidla

17. aprill 2020 / Tartu linnavalitsus alustab uue kergliiklustee ehitamisega teelõigul Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi. Vaksali ja Näituse tänava ristmikust Rohelise Pargini ulatuv 3,2 kilomeetri pikkune kergliiklustee saab valmis 2021. aasta lõpus.

Abilinnapea Raimond Tamm selgitas, et uus kergliiklustee on oluline osa ülelinnalise kergliiklusteede võrgustiku väljaarendamisest. "Eesmärk on muuta linnaosade vahel jalgsi ning rattaga liikumine ohutumaks ja mugavamaks. Rajatavad jalg- ja jalgrattateed ühendavad erinevaid ettevõtteid ja õppeasutusi ning aitavad luua paljudele õpilastele ja tudengitele ohutuma koolitee,” lausus Tamm.

Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi kergliiklustee ehitamisel rajatakse lõigule raudteekoridoriga paralleelselt kulgev jalgratta- ja jalgtee, mis on varustatud parkimiskohtade, puhkealade, haljasalade ja bussiootepaviljonidega, ning rekonstrueeritakse olemasolevad sõiduteed. 

Tööde käigus ehitatakse välja Tartu Näitused messikeskuse ja Eesti Maaülikooli jaoks oluline sõidutee, mis saab alguse Fr. Tuglase ja Vaksali tänava ristmikult ning ulatub Fr. R. Kreutzwaldi tänavani. Uued jalgteed hakkavad ühendama Fr. R. Kreutzwaldi tänavat Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini õppehoone ning Tartu Waldorfgümnaasiumiga, et jalakäijad saaksid ohutult bussipeatustest õppehooneteni liikuda.

Turvalisemaks liiklemiseks võetakse kasutusele punast värvi asfaldikate kohtades, kus kergliiklejate ning mootorsõidukite liikumistrajektoorid ühtivad. Vaegnägijate jaoks paigaldatakse taktiilsed tehiskividest plaadid teeületuskohtadesse ja suunavad plaadid Vaksali tänaval asuvatesse bussipeatustesse.

Linnavalitsus tunnistas Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi kergliiklustee ehitamise riigihankel edukaks AS TREF pakkumise maksumusega 2,9 miljonit eurot. Ehitamist rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu fondist "Linnapiirkondade jätkusuutlik areng" ja Tartu linna vahenditest. Uus kergliiklustee valmib järgmise aasta lõpuks.

Vaata kaardilt tee-ehituse plaani.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738. 

Viimati muudetud 12.08.2021