Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn ootab teateid kaunitest kodudest

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Nurme 34

18. mai / Tartu linnavalitsus ootab tartlastelt kuni 4. juunini teateid pilkupüüdvatest koduaedadest ja hästi hooldatud hoonete ümbrustest, mis võiksid tänavu osaleda "Eesti kauni kodu" konkursil.

Kaunitest kinnistutest võivad teada anda nii omanikud ise kui nende naabrid või teised kaaslinlased.

Esitatud kinnistute omanikele tehakse ettepanek konkursil osalemiseks ja hindamiskomisjon läheb objekte vaatama 7. juunil.

Konkursiga soovib linn tõsta esile Tartus asuvaid eeskujulikult heakorrastatud ja kaunilt haljastatud kinnistuid ning tunnustada nende omanikke või esindajaid.

Tiitel "Eesti kaunis kodu" antakse kuni kolmele Tartu linna kinnistule, mille aadress, lühikirjeldus ja fotod edastatakse Eesti Kodukaunistamise Ühendusele kinnistute omanike autasustamiseks Eesti Vabariigi presidendi autasu ehk tunnusmärgiga ning avaldamiseks raamatus "Eesti kaunis kodu".  Tiitel „Kaunis Tartu kodu“ või eripreemia antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele.  

Lisaks elamutele hinnatakse konkursil ka ühiskondlike ja ärihoonete ümbrusi.

Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse pidulikul vastuvõtul, mis toimub traditsiooniliselt Tartu linna päeval, 29. juunil.

Lisainfo ja  eelnevate aastate kaunite kodude fotod: https://www.tartu.ee/et/kaunis-kodu#kaunis-kodu

Teated ilusatest kodudest on oodatud e-posti aadressil Kaire.Zimmer@raad.tartu.ee või telefonil 5615 7291.

Viimati muudetud 18.05.2018