Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn rekonstrueerib uue koolihoone ümbruse tänavad

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tee-ehitus Foto: Ove Maidla

30. märts 2023 / Aprilli lõpus alustatakse tulevase Pärli kooli ümbruskonnas asuvate tänavate rekonstrueerimist. Ploomi, Pihlaka (Aianduse – Kirsi tn) ja Kirsi (Pihlaka – Võru tn) tänav saavad uued katted ning jalgteed, koolihoone ette Ploomi tänavale rajatakse parkla.

Linn renoveerib praegusele Kroonuaia koolile Ploomi tn 1 hoonet, kuhu kolides hakkab kool kandma Pärli kooli nime. Koos uue koolimajaga rekonstrueeritakse ka ümbruses olevad tänavad. Töö mahtu kuulub sõidutee katendi rekonstrueerimine ning äärekiviga eraldatud jalgtee ehitamine, et luua paremad tingimused jalgsi liiklemiseks nii kohalikele elanikele kui ka koolilastele. Pihlaka tänava lõigule rajatakse ühele poole teed jalgtee ja teisele poole kruusakattega teepeenar.

Ploomi tn 1 hoone ette ehitatakse 28-kohaline parkla. Piirkonnas rekonstrueeritakse tänavavalgustus ning vee- ja kanalisatsioonitorustikud ning ehitatakse välja sademeveekanalisatsioon.

Ploomi, Pihlaka ja Kirsi tänava rekonstrueerimise riigihankel tunnistati edukaks Asfaldigrupp OÜ. Tööde kogumaksumus on 692 435 eurot.

Mahukamate töödega on kavas alustada aprilli lõpus või mai alguses ning ehitus kestab kuus kuud. Eeldatav tööde valmimisaeg on selle aasta september. Kohalikke elanikke teavitatakse enne tööde algust liikluskorralduse muudatustest ning tagatakse ligipääs kinnistutele.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 30.03.2023