Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn taotleb volikogult luba ehitada lasteaed Hellik ja Kalda tee munitsipaalmaja liginullenergiahooneteks

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Lasteaed Hellik Foto: Rutt Ernits-Sups

29. märts 2021 / Tartu linnavalitsus taotleb volikogult luba ehitada kaks linnale kuuluvat hoonet liginullenergiahooneteks. Ligi kuue miljoni euro eest saavad energiatõhusad hooned nii lasteaed Hellik kui ka Kalda tee 40 munitsipaalmaja.

"Tahame linnale kuuluvate hoonete energiatõhusaks muutmisega aidata kaasa püstitatud ambitsioonikatele kliimaeesmärkidele. Nii lasteaed Hellik kui ka Kalda tee 40 munitsipaalmaja on väga kehvas seisus ja vajavad uuendamist. Majade liginullenergiahooneteks ehitamisega saame olulise energiakokkuhoiu, aga ühtlasi astume jõudsa sammu kaasaegsema elukeskkonna suunas," ütles abilinnapea Gea Kangilaski. 
 
Uus energiatõhus lasteaiahoone ehitatakse praeguse Helliku lasteaia asemele. Projekti kogumaksumus on 4,5 miljonit eurot, millest Tartu linn maksab 3,5 miljonit eurot ja Riigi Tugiteenuste Keskus miljon eurot. Hoonet hakatakse ehitama 2023. aastal. 
 
Kalda tee 40 sotsiaalmaja rekonstrueerimisega alustatakse juba sel aastal. Projekti kogumaksumus on 1,3 miljonit eurot, millest linn maksab 730 000 ja Riigi Tugiteenuste Keskus 530 000 eurot. Renoveerimise käigus luuakse munitsipaalhoonesse energiasäästlikud lahendused, mugavad elamistingimused ja tervislik sisekliima. Oluliseks eesmärgiks on hoone üldise tehnilise seisundi parandamine ning jooksvate remondi- ja hoolduskulude vähendamine. 
 
Linnale kuuluvate hoonete ehitamine liginullenergiahooneteks aitab vähendada kasvuhoonegaase, hoonesse tarnitud energiat ja ülalpidamiskulusid, parandada energiatõhusust ning edendada taastuvenergia kasutust.
 
Tartu linna energia- ja kliimakava "Tartu energia 2030" näeb ette, et Tartu muutub kliimaneutraalseks aastaks 2050 ning linn jõuab uuele tasemele taastuvenergia tarbimises ja tootmises. Sellest aastast tarbib linn tänavavalgustuses ja linna asutustes ainult taastuvatest energiaallikatest toodetud energiat. Loe Tartu linna kliimaga seotud eesmärkide kohta lähemalt kodulehelt www.tartu.ee/et/tartuenergia2030.

Lisainfo: abilinnapea Gea Kangilaski, 736 1163, 521 3295.

Viimati muudetud 29.03.2021