Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu hakkab koos teiste Euroopa linnadega otsima viise kliimamuutustega kohanemiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vihmuti Rüüti tänaval Foto: Lilian Lukka

22. juuni 2022 / Euroopa Komisjon valis Tartu linna nende 118 omavalitsuse hulka, kes osalevad Euroopa Liidu kliimamuutustega kohanemise missioonis.

Äärmuslikud kliima- ja ilmastikunähtused on muutumas sagedasemaks ja rängemaks, mistõttu otsitakse ühiselt  lahendusi kliimamuutustele vastupanuvõime tugevdamiseks. Missioon aitab osalevatel linnadel ja piirkondadel paremini mõista kliimariske, nendeks valmistuda ning töötada välja uuenduslikke ideid kliimamuutustega kohanemiseks.

Missiooni eesmärk on toetada vähemalt 150 Euroopa piirkonda ja kogukonda leidma ühiselt lahendusi, kuidas muutuda 2030. aastaks kliimamuutuste suhtes vastupanuvõimelisemaks.

Missiooni fookuses on üleujutused, liigniiskus, ohtlike liikide levik, kuumasaared ja paljud teised kliimamuutustest tulenevad probleemid.

"Kliimamuutustega kohanemine" on üks viiest Euroopa Komisjoni algatatud missioonist, kus tegeletakse Euroopa suurimate väljakutsetega. Aprilli lõpus valiti Tartu linn ka missiooni „100 kliimaneutraalset ja tarka linna aastaks 2030“, mis aitab osalevatel linnadel kiirendada kliimaneutraalsuse saavutamist.

Eestist valiti kliimakohanemise missiooni lisaks Tartule ka Rakvere linn ning Saue ja Viimsi vald.

Lähemalt: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/et/ip_22_3527

Lisainfo: Tartu Linnavalitsuse kliimaspetsialist Kaspar Alev, tel 524 2859, [email protected].

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 22.06.2022