Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

LinnaLinnuLaupäevakul meisterdatakse linna sulelistele uusi kodusi

Tartu loodusmaja pressiteade

LinnaLinnuLaupäevak Foto: Tartu Loodusmaja

28. märts 2024 / Tartu loodusmaja ootab linnuhuvilisi peresid ja sõpruskondi laupäeva hommikul LinnaLinnuLaupäevakule! Kultuuripealinn 2024 sündmusel meisterdatakse ornitoloogide näpunäidete järgi pesakaste saabuvatele rändlindudele, räägitakse pesakastide hooldamisest ja tehakse linnulaulu tuur loodusmaja pargis.

LinnaLinnuLaupäevak on Tartu loodusmajas juba traditsiooniks kujunenud kevadine lindude teemapäev, mis toimub sel aastal 21. korda ning kuhu on oodatud nii pered kui ka eri vanuses linnuhuvilised. Tähistamaks saabuvat pesitsusaega, ehitatakse koos lindude pesakaste ning õpitakse erinevate lindude pesitusharjumuste kohta. Avatud on ka loodusmaja talveaed ja loomatuba.

  • Kuldnokkadele ja tihastele pesakastide meisterdamine kell 11-14
  • Pesakastide ülespaneku, hooldamise ja puhastamise näpunäited
  • Erinevate Eesti lindude pesakastide ja pesade näitus
  • Linnulaulu kuulamise tuur pargis kell 12:00

Lindudele pesakastide ehitamine võib tunduda esmapilgul lihtsa ülesandena, ent sobiv pesakast ehitatakse ikka konkreetsete linnuliikide mõõtmeid ja pesitsusvajadusi arvestades, muidu võib pesakast saada linnuperele isegi saatuslikuks. Sellepärast on seda esmakordselt tehes kasulik saada näpunäiteid kogenud kastimeistritelt ja linnutundjatelt. Samamoodi tuleks teada, kuidas hiljem pesakaste igakevadiselt hooldada ja puhastada.

Pesakastide ehitamise tarkusi jagab ornitoloog Margus Ots portaalist Linnuvaatleja.ee ja linnuteemalisi teabematerjale jagab Eesti Ornitoloogiaühing. Pesakastide puitmaterjaliga toetab mitmendat aastat järjest AS Raitwood. 

Osalemine on tasuta!
Sündmuse info Facebookis ja kodulehel.

Tartu loodusmaja perepäevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.
Perepäevade toimumist toetab Tartu linn.

Viimati muudetud 28.03.2024