Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Linnaraamatukogu lugejate eelistused ehk laenutuste edetabelid 2020

Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukogu pressiteade

raamatud

12. veebruar 2021 / Laenutuste põhjal osutusid Tartu Linnaraamatukogus eelmise aasta kõige populaarsemateks raamatuteks J. D. Salingeri „Kuristik rukkis“ (479 laenutust) ja Andrus Kivirähki „Rehepapp“ (387 laenutust).

Kui koolikirjandus kõrvale jätta, kogusid kõige rohkem laenutusi  Eia Uusi „Tüdrukune“ (321)  ja Delia Owensi „Kus laulavad langustid“ (313).

Ilukirjanduse edetabelite etteotsa jõuab endiselt koolikirjandus, aga huvitav on näha, millised värsked teosed sinna vahele trügivad. Eesti kirjanduse puhul  lisaks Eia Uusi raamatule  nt Lauri Räpi „Minu Tartu“, Vahur Afanasjevi „Serafima ja Bogdan“, Piret Raua „Verihurmade aed“.

Tõlkekirjanduse puhul domineerisid kriminaalromaanid, aga etteotsa mahtusid ka Nicola May „Väike nurgapood“ ja Michel Houellebecqi „Seratoniin“. Luulelugejate konkurentsitu lemmik on juba aastaid Kristiina Ehin, seekord esikohal värskeim luulekogu „Janu on kõikidel üks“.

Teadmis- ehk teemakirjanduse edetabeli tipus oli Piret Kooli raamat “Raivo Järvi: kõike muud kui kukupai“,  järgnesid Olav Osolini „Minu esimene elu“ ja Michelle Obama „Minu lugu“. Vahepeal  tundus, et elulooraamatute  buum hakkab vaibuma, aga eelmise aasta lugejate eelistused seda ei kinnita.

Muust vallast loeti  meelsasti Jaan Aru “Ajust ja arust“, Rein Kuresoo „Seal kus talvituvad suitsupääsukesed“ ning Daniel Kahnemani „Kiire ja aeglane mõtlemine“.

Laenutuste edetabeleid on üles riputatud raamatukogu kodulehe kirjandusveebi, kus huviline neid lähemalt uurida saab:

https://www.luts.ee/kirjandusveeb/index.php/raamatukogust/laenutuste-ed…

Viimati muudetud 12.02.2021