Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-9°

Linnavalitsus tunnustas Tartu noorsootöö aasta tegijaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

noorsootöö tunnustussündmus

4. detsember / 3. detsembril Tartu Ülikooli muuseumi Toomkiriku varemetes toimunud noorsootöö tunnustussündmusel tõsteti esile nii digivõimekuse arendamist kui ka noorsootöö nähtavuse suurendamist avatud linnaruumis. 

Tartu aasta noorte tegijatena tõsteti esile Kärg Valner ja Martin Lillevere. Kärg Valner on Lastekaitse Liidu noortekogu ja Eurochild Children's Coucil liige ning osalenud platvormi „Märka last“ loomises. Tema südameasjaks on seismine laste ja noorte kaasamise ja sõnaõiguse eest ning kireks noortele uudiste edastamine räppides, tehes seda lihtsalt ja paeluvalt. Martin Lillevere on Tartu Mart Reiniku Kooli õpilasesinduse liige ning president. Ta on loov ja ettevõtlik ning aidanud mitmeid koolisündmusi läbi viia kujundades plakateid või õmmeldes lavale akse. Lisaks on Martin aktiivne vabatahtlik Aeg-Ruumi laste- ja noortekeskuses, kus korraldab kokaklubi.

Aasta noorsootöö tegija tiitli pälvisid Janne Puks ning Pille-Riin Pärnsalu. Janne Puks on huvijuhina ergastanud Tartu Forseliuse Kooli elu, kus tema algatusel alustas tööd õpilasesindus ning aktiivse vahetunni läbiviimise meeskond. Lõppevast aastast võib eriliselt esile tõsta Janne loodud uudset mängupauside kalendrit, mida kasutati paljudes koolides. Janne on edukalt töötanud ka riskinoortega ning kaasanud erineva taustaga noori ühistegevustesse. Pille-Riin Pärnsalu on viimase õppeaasta jooksul toetanud digivõimekuse arengut ning viinud läbi digipädevuste tõstmise koolitusi nii loodusmaja huvikooli kui ka Eesti Huvikoolide Liidu liikmeskoolide õpetajatele. Ta on panustanud loodusmaja õppekavade ja arengukava loomisesse ning edendanud distantstõppe võimalusi. Huviringi juhendajana toetab Pille-Riin keskkonnasõbralikku disaini, Rohelise kooli toimimist ning rohelist mõtteviisi.

Tartu noorsootöö parimaid tunnustatakse alates 2002. aastast. Tiitlitega kaasneb rahaline preemia 1250 eurot. 2020. aasta tunnustussündmust juhtis pärimusmuusik Lauri Õunapuu ning selle korraldasid Valgusklubi, Funtime ning Promotion Design.

Viimati muudetud 04.12.2020