Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Maarja Pärtna Foto: Ekvilibrist

22. mai 2024 / Maikuu loodusluuleõhtul esinevad Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel. Hooaja viimane loodusluuleõhtu kuulub linnupesade sarja, mis on omakorda osa Tartu 2024 põhiprogrammis olevast Loodusloovusfestivalist.

Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjanikuga. Sündmuse esimeses pooles esitab luuletaja oma teoseid. Õhtu teises pooles saavad julgemad jagada vabal laval omaloomingut.

Maarja Pärtna on 2024. aasta Tartu linnakirjanik, tõlkija ja toimetaja, kes tegeleb oma loomingus sotsiaalökoloogiliste teemadega. Ta on avaldanud viis luulekogu. Neist hiljutisimad on ruumipoeetiline „Vivaarium“ (2019), mis ühendab ajalootrauma kliimaärevusega, ja proosaluulekogu „Elav linn“ (2022), mis keskendub linnaloodusele ja parema kooselu võimalikkusele mitteinimloomadega.

Pärtna on õppinud Tartu Ülikoolis inglise keelt ja kirjandust ning maailmakirjandust. Tõlkijana on ta eesti keelde vahendanud Kathleen Jamie, Margaret Atwoodi, Edward Saidi ja Robert Macfarlane’i esseesid. Ta on töötanud kirjandustoimetajana väljaannetes Müürileht ja Värske Rõhk ning toimetanud mitmeid luulekogusid. Pärtna on pälvinud Gustav Suitsu luuleauhinna, Juhan Liivi luuleauhinna ja Tartu Noore kultuurikandja aunimetuse. Tema luuletusi on tõlgitud rohkem kui kümnesse keelde.

Sel korral astub üles muusikaline duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel. Carlotta ja Veljo on kaks kolleegi, kelle muusikaline koostöö sai alguse Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia Rukkiräägu taskuhäälingu tunnusloo kujundamisest. 2022. aastast alates musitseerivad nad koos nii oma lõbuks kui ka loodusmuuseumi ja botaanikaai kollektiivi üritustel. Nende repertuaaris kuuleb omaloomingut: isikupäraseid tõlgendusi loodusest.  

Loodusluuleõhtu Maarja Pärtnaga toimub 29. mail kell 18 Tartu Ülikooli botaanikaaias. Osalemine piletiga 3€. Sündmuse jooksul kostitame publikut joogipoolise ja küpsistega.

Loodusluuleõhtu korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital. Linnupesade sari kuulub Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali loovprogrammi, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Tegu on avaliku üritusega. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Viimati muudetud 22.05.2024