Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Loodusfestivali programmis toimub neljas Eesti taksonoomiapäev konverents "Elurikkus meie aedades"

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Loodusfestivali programmis toimub neljas Eesti taksonoomiapäev konverents "Elurikkus meie aedades"

26. mai 2023 / Neljas taksonoomiapäev on pühendatud Tartu Ülikooli botaanikaaia 220. aastapäevale ja keskendub aedade elurikkuse hoidmisele. Konverentsi ajakava on avalik.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning NATARC konsortsium korraldavad 9. juunil kell 11–15 konverentsi "Elurikkus meie aedades". Konverents on eesti keeles ja toimub Tartus Vanemuise tn 46 õppehoone ringauditooriumis. Osaleda saab ka veebis. 
 
Konverentsi peateema on inspireeritud elurikkusest meie aedades. Ettekanded keskenduvad aedade, parkide ja botaanikaaedade rollile liikide säilitamises ja levikus, nende elurikkuse analüüsimisele ning andmete haldamisele PlutoF infosüsteemis. 
 
Konverentsil kõnelevad Veljo Runnel (Tartu Ülikool), Toomas Kukk (Eesti Maaülikool), Ebe-Kai Uibo (Tartu Ülikool), Meelis Pärtel (Tartu Ülikool), Kristel Vilbaste (Tartu Ülikool), Tõnu Ploompuu (Tallinna Ülikool) ja Mari Sild (Tallinna Botaanikaaed). 
 
Värskeim info konverentsi kohta asub loodusmuuseumi kodulehel. Konverentsi järel on osalejad oodatud pidulikule vastuvõtule Tartu Ülikooli botaanikaaias. Konverentsil ja pidulikul vastuvõtul osalemine on tasuta, ent palume eelnevalt registreeruda hiljemalt 4. juuniks (k.a) kell 12. 
 
Eesti neljanda taksonoomiapäeva konverents "Elurikkus meie aedades" kuulub Loodusfestivali programmi. 7.–11. juunini toimuva Loodusfestivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali korraldamist toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024. 
 
Lisateave: 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum  
tel 737 6076  
[email protected]  
www.natmuseum.ut.ee 
www.loodusfestival.ee

Viimati muudetud 26.05.2023