Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Loomehäkaton "Tulevikumood" kutsub osalema!

SA Tartu Ärinõuandla pressiteade

Loomehäkaton "Tulevikumood" kutsub osalema!

18. veebruar 2022 / Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Ärinõuandla kutsuvad loomehäkatonile "Tulevikumood", mis toimub 18.–19. märtsil. Häkatoni eesmärk on mõelda moe- ja tekstiilivaldkonna tuleviku üle ilma piire seadmata.

Häkatonil osalemiseks ei pea olema valmis ideed. Piisab, kui on valdkondlik huvi, soov ja valmidus teha koostööd meeskonnas ning fantaseerida võimalike tulevikuvisioonide üle. Kahe päeva jooksul saab kuulata põnevate inspiratsiooniesinejate ja mentorite ettekandeid ning kogemuslugusid. Osalema on oodatud kõik, kel huvi moe, IT, mänguduse ja tehnoloogia vastu.

Rohkem infot loomehäkatoni kohta leiab kodulehelt ja Facebookist

Registreerumine kestab kuni 13. märtsini SIIN. Häkaton on osalejatele tasuta.

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen selgitab häkatoni eesmärki lähemalt:

"Vajadus rohepöörde järele moe ja tekstiilivaldkonnas pole enam kellelegi uudis. Me teame, et taas- ja uuskasutus ning tekstiilijäätmete ringlusesse panek on olulised teemad, millega tegeletakse kogu maailmas. Samas on rohelise tuleviku kõrval võimalik veel palju muid stsenaariume. Üha rohkem räägitakse digitaliseerimisest, teenusprotsesside arendamisest või ka näiteks digitaalsest moest ehk siis rõivastest, mida on juba praegu võimalik osta erinevatest veebipoodidest päris kalli raha eest ja mida saab kanda ainult virtuaalselt – ehk siis näiteks Instagrami fotol või muusikavideotes.

Kui me mõtleme veel sellele, et igasugused paralleelmaailmad nagu Meta, Second Life või erinevad avataridega seotud mängud on muutumas meie tulevikuks ning kõik need avatarid vajavad riideid, siis on moetööstuses ees terendamas täiesti uued väljakutsed. Neid oleks väga põnev avastada. Kolmas suund, millele me sel häkatonil samuti tähelepanu pöörame, on materjalitehnoloogia ja võimalused, mida need arengud võivad tuua. Teame, et on olemas väga spetsiifilisi materjale, mida kasutatakse meditsiinis, spordis või kasvõi kosmoses. Tulge häkatonile koos meiega unistama!"

Viimati muudetud 18.02.2022