Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lux Expressi uue ööbussiga saab Tartust varahommikustele Riia lendudele

Lux Express

Ööbussiga saab edaspidi Tartust Riiga Foto: Lux Express

30. aprill 2024 / Lux Express paneb 1. maist käima ööbussi, et Tartu reisijad jõuaksid mugavalt Riia lennujaama juba enne kella 7, kui hommikuse tipptunni ajal väljuvad Riiast enam kui 20 lendu Euroopa erinevatesse linnadesse.

Spetsiaalne ööbuss, mis lisatakse Tartu-Riia-Tartu liinile, väljub Tartu bussijaamast iga päev kell 23.55. Buss peatub esmalt Riia kesklinnas ja liigub sealt edasi Riia lennujaama, kuhu buss jõuab kell 4.20. Nii on reisijatele tagatud mugav ajavaru, et jõuda varahommikustele lendudele Pariisi, Oslosse, Berliini, Frankfurti, Kopenhaagenisse, Münchenisse, Londonisse, Brüsselisse jne. 

„Tartu 2024 kultuuripealinna aastal on Riia lennujaamaga mugava ühenduse loomine oluline samm nii tartlastele, lõunaeestlaste kui kultuuripealinna külalistele üle maailma, sest Riia kaudu pääseb erinevatesse lennusõlmpunktidesse üle Euroopa, kust omakorda on tee lahti kogu maailma,“ selgitas Lux Expressi juhatuse liige Ingmar Roos.

Tartu 2024 teabe- ja turundusvaldkonna juht Marili Vihmann rõhutab ka uue bussiühenduse olulisust kultuuripealinna üritusi külastavate lõunanaabrite jaoks. „Nüüd saavad lätlased igal päev külastada kultuuripealinna sündmusi ja startida öösel tagasi koju. Riia on üks meie viiest peamisest rahvusvahelisest sihtkohast, kus käib Tartusse kõige rohkem välispublikut. Eelmisel aastal olime erinevatel sündmustel Riias väljas. Tegu on Tartu sõpruslinnaga ja rõõm, et lätlased saavad öösel meie sündmustelt tagasi sõita."

Lux Express teenindab Tartu-Riia liini mõlemal suunal kolme igapäevase väljumisega, millest kaks on pikendatud Riia lennujaamani. Lisaks uuele ööbussile sõidavad Lux Expressi mugavad bussid Tartust Riiga iga päev kell 8.15 ja 18.20. Riiast saab Tartusse ja Valgasse sõita iga päev kell 7.30, 15:45 ja 18.45. Riia lennujaamast väljuvad Lux Expressi bussid Tartu ja Valga suunal kell 15.00 ja 17.45.

„Suve alguseks plaanime Tartu ja Riia vahel käiku panna veel ka neljanda ühenduse, et pakkuda kogu päeva ulatuses mõistliku tihedusega ühendust nii Riiga kui Riia lennujaama. Pikaajalisi plaane me Tartu-Riia liini osas hetkel siiski teha ei saa. Reisirongi käivitamise korral on tõenäoline, et peame osad väljumised taas sulgema,“ selgitas Roos. 

Viimati muudetud 30.04.2024