Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab aknanäituse "Nukkude laulukoor"

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

"Nukkude laulukoor" aknanäitus Teatri Kodus Foto: Tartu Mänguasjamuuseumi erakogu

12. juuni 2024 / Kolmapäevast, 12. juunist kuni suve lõpuni saab iga Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu akendest möödakõndija imetleda uut aknanäitust "NUKKUDE LAULUKOOR". Teatri Kodu asub Tartu südalinnas, Lutsu ja Jakobi tänavate nurgal ning sealt on mõnus neil mööda jalutada, kes ise ongi justsama laulu- ja tantsupeole teel.

„Näitus sündis, sest sel aastal möödub 155 aastat esimesest eestlaste üldlaulupeost siinsamas linnas,” selgitas näituse kuraator Helena Grauberg. „Aga muidugi ka seepärast, et varasemad aknanäitused on Teatri Kodu majast möödujaile väga meeldinud – selline näitusevorm on hea võimalus lihtsalt niisama tänaval jalutades korraks seisatada ja kultuurist osa saada.”

Seekordne aknanäitus on fotokollaaž, millel olevad rahvariietes nukud on pärit Tartu Mänguasjamuuseumist, fotod laulupidudel osalevatest lastest ja noortest pärinevad aga Eesti Rahva Muuseumi, Tartu Linnaajaloo Muuseumide, Rahvusarhiivi ja Tiigi Seltsimaja kogudest.

Aknanäitusega tervitab mänguasjamuuseum kõiki Tartu 2024. aasta laulu- ja tantsupeo esinejaid ja kuulajaid-vaatajaid. Kuigi suur pidu saab juunis peetud, jääb näitus Teatri Kodu akendel avatuks kuni suve lõpuni.

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Viimati muudetud 12.06.2024