Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab näituse WRC automudelitest

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Tartu Mänguasjamuuseumis saab vaadata ralliautode mudelite näitust

5. juuli 2022 / Alates kolmapäevast, 6. juulist saab Tartu Mänguasjamuuseumis vaadata ralliautode mudelite näitust. Ralliteema on suvesse igati sobilik, sest Eesti võõrustab peagi WRC maailmameistrivõistluste etappi. Muuseumi autode, laevade ja lennukite tuppa välja pandud erakollektsiooni omanikuks on raadiohääl Tambet Ind, keda on autod ja kõik sellega seonduv huvitanud juba poisipõlvest saati. 

Mänguasjamuuseumis välja pandud kollektsiooni omanik Tambet Ind räägib, et mudelite kogumine sai tema puhul alguse juba lapsepõlves. „Minu kogu rallimudelid olid esialgu 1:24 mõõtkavas, mõned aastad tagasi avastasin 1:43 mõõtkava võlu. Ralliautosid koguma hakates oli esialgne eesmärk kokku saada mudelid nendest autodest, millega on tuldud autoralli maailmameistriks,“ räägib Ind oma ralliautode kogu tekkeloost. Nüüdseks on kogusse lisandunud ka Eestist pärit rallisõitjate autode mudeleid. Nii saabki näitusel näha lisaks Ott Tänaku autole näiteks Markko Märtini, Urmo Aava, Gunnar Holmi ja Heiki Ohu masinate mudeleid. Üheks erilisemaks autoks kollektsioonis on kindlasti 2019. aasta Toyota Yaris WRC, millega Ott Tänak tuli maailmameistriks.

Autoralli maailmameistrivõistlused (inglise keeles World Rally Championship, millest tuleb ka  lühend WRC) on autoralli kõige kõrgetasemelisemad võistlused maailmas ning nende etappe korraldatakse 1973. aastast. Tänavusel WRC 50. juubelihooajal korraldab Rally Estonia juba kolmandat korda Eestis toimuvat etappi. Rally Estonia 2022 sõidetakse Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 14.–17.juulil. Tartu Mänguasjamuuseumi põhimajas avatud näitust saavad kõik rallisõbrad aga uudistada kuni septembri lõpuni.
 

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777. 

Viimati muudetud 05.07.2022