Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Moefestival toob ERMi ka tuurid ja töötoa

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Fotol tšeki kleit näituselt "Prügi uued sihid", mille autoriteks on Kristin Thorsteinsdottir ja Stella Saks.  Foto: Liis Lainemäe

6. juuni 2023 / Alanud nädal toob Eesti Rahva Muuseumisse suure festivali Estonian Fashion Festival. Kolme õhtu jooksul tuuakse vaatajateni kolm ainulaadset moeetendust: visuaalsele vaatemängule üles ehitatud avangardistlik Mood-Performance-Tants, aeglast moodi ja rahvuslikku tekstiilikunsti moderniseeriv OmaMood ning ready-to-wear rõivastele- ja aksessuaaridele keskenduv kõrgetasemeline moeetendus Antonius. Kolmapäeval ja reedel toimuvad ERMis festivaliga haakuvad tuurid ja töötoad.

7. juunil toimub avatud hoidla kotinäitusel „Praktiline ilu“ erituur taaskasutusest ja parandusest, ERMi kuraator Reet Piiri. 9. juunil saab osaleda töötoas rõivaste säilitamisest ja toestamisest, mida viib läbi ERMi tekstiilikonservaator Mirjam Ruutma. Samal päeval toimub Eesti püsinäitusel "Kohtumised" erituur „Kiviaja kildudest digiprügini“, kus kutsub keskkonna väljakutsete üle mõtlema ERMi giid Tiiu Kreegipuu. 

Kogu lisainfo ja registreerimislink nii tuuridele kui töötuppa siin: https://www.erm.ee/et/eff-tuurid-ja-tootoad 

Moe ja taaskasutamisega haakub ka hetkel ERMis väljas olev Tartu Ülikooli vabade kunstide professori ja moedisaineri Reet Ausi tudengite taaskasutusprojektide näitus Prügi uued sihid. Näituse on avatud ERMi Rahvakultuuri- ja Teabekeskuses teisipäevast reedeni kell 10–17 ning on tasuta sissepääsuga.

Viimati muudetud 06.06.2023