Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Monier toetas Tartu Maarja kooli katuse uuendamist

Monier Eesti pressiteade

Maarja kooli katus

14. september / Eesti suurima kivikatuste müüja Monieri toel sai Tartu Maarja kooli katus uue õppeaasta alguses värske väljanägemise.

Maarja kooli direktori Jaanus Rooba sõnul rajati kivikatus koolile juba eelmisel sajandil aastal 1994 ning 2009. aastal sai viimati tehtud parandustöid. “Kuna meie maja asub puude all, oli katusele tekkinud korralik samblakiht, mille edasise tekke takistamiseks sai otsustatud kivikatus pärast puhastamist uuesti üle värvida,” rääkis Rooba. “Koolipere on tehtud tööga väga rahul, sest katus näeb nüüd välja nagu täiesti uus.”

Monieri müügi- ja turundusjuhi Marko Tammesti andmetel kulus Tartu Maarja kooli kivikatuse värskendamiseks 70 liitrit puhastusvahendit ja umbes 250 liitrit kvaliteetset Soomes toodetud katusevärvi, millest viimase sai kool kingitusena. “Esmalt puhastati 600-ruutmeetrine kivikatus samblast ning seejärel said kivid uued värvikihi, mis hoiab katuse välisilme värskena vähemalt 10 aastat,” lausus Tammest. “Katusele kasvav sammal iseenesest katusekive kuidagi ei kahjusta, vaid pigem näitab hoone väärikust, kuid maja fassaadi ning akende-uste uuendamise järel vajab värskendamist ka hoone viienda fassaadina tuntud katus, et tagada terviklik kena väljanägemine kogu majale. Värvimine täidab pindmised poorid, tänu millele on samblal keerulisem uuesti katusele kinnituda, samuti kaitseb värv katusekive UV-kiirguse eest ning pikendab sellega katuse eluiga veelgi.”

Tartu Maarja kooli katuse puhastasid ja värvisid Tartu ehitusettevõtte OÜ Sunluna katusemeistrid.

Tartu Maarja Kool on munitsipaalkool, kus õpivad toimetuleku- ja hooldusõppe õpilased. Õppetöös kasutatakse ravipedagoogikat, mis on erivajadustega õpilastele kohandatud waldorf-pedagoogika.

Monier on Eesti suurim kivikatuste müüja ning taasiseseisvunud Eesti ühe vanima ettevõtte Est-Stein järglane, mis alustas tegevust juba 28 aastat tagasi. Ettevõte tegutseb Baltikumis ja Põhjamaades kokku seitsmes erinevas riigis, pakkudes laia valikut savi- ja betoonkatusekive ning katusetarvikuid. Monier toodab ainsana katusekive ka Eestis, lisaks on ettevõttel Tallinna lähedal Kiiul katuse lisatarvikute tehas, mis ekspordib 95% oma toodangust. Ettevõte on osa katusematerjalide ja nende lisatarvikute tootjast BMI (Braas Monier Icopal), kel on 140 tootmisüksust 40 riigis. Rohkem kui 2,2 miljardi eurose käibega BMI grupis töötab 11 000 inimest.

Lisainfo:
Jaanus Rooba
Tartu Maarja kooli direktor
Telefonid 746 1010, 5664 3697
E-post jaanus.Rooba@raad.tartu.ee    

Marko Tammest
Monier OÜ müügi- ja turundusjuht
Telefonid 627 5560, 5669 8041
E-post marko.tammest@monier.com
www.monier.ee

Viimati muudetud 14.09.2017