Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Musta Kasti etendus tutvustab Tartu valmivat arengukava

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu uut arengukava kannavad edasi elamused ja elutingimused. Foto: Mana Kaasik

23. mai 2024 / 13. juunil toimub linna ja Musta Kasti koostöös Tartu arengukava 2025-2035 tutvustuspäev. Praegu koostamisel oleva arengudokumendi paremaks mõistmiseks võetakse appi lavastuslikud elemendid ja kutsutakse kaasa rääkima kogu linna rahvast. 

Lisaks tavapärasele arengukava ja eelarvestrateegia avalikule väljapanekule korraldab linn seekord eraldi tutvustuspäeva, kus kõigil on võimalik arengukava sisuga tutvuda vabas ja inspireerivas vormis. Selleks on 13. juunil avatud viis kohtumispaika ehk tugijaama erinevate arengusuundadega tutvumiseks ning kolmel korral saab näha linna arengukava tutvustavat etendust. Soovitame koguneda endale meelepärast teemat käsitlevasse tugijaama vähemalt 30 minutit enne etenduse algust. Alexela loomelavale, kus toimub arengukava lavastuslik tutvustus, liigutakse kohtumispaikadest üheskoos.

Linna erinevatesse paikadesse paigutatud kohtumispaikades saab tutvuda arengukava põhiliste suundadega, küsida küsimusi, arutada sisu üle ning teha ettepanekud. Tugijaamad on avatud 11.00 – 20.50 ja neisse võib sisse astuda kogu päeva jooksul. Lavastus „Visioonid rambivalguses“ on informatiivne ja meelelahutuslik tõlgendus arengukavast, mille autoriks on Musta Kasti näitleja Kaarel Targo. „Visioone rambivalguses“ mängitakse kolm korda päevas (13.00, 17.30 ja 21.00).

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et uue arengukavaga tuttavaks saamine ning selles püstitatud sihtide poole liikumine on oluline nii linnavalitsusele kui tartlastele laiemalt. „Oleme arengudokumendi koostamisse kaasanud väga palju partnereid ka väljastpoolt linnavalitsust ning küsinud korduvalt linnaelanike arvamust. See on hea näide avatud valitsemisest ja tutvustuspäeval saame taas linna inimestele lähemale tuua – rääkida oma linnast ja selle tulevikust,“ ütles Klaas.

Lavastaja Kaarel Targo sõnul tõstab Tartu arengukava tutvustuspäev suhtlemise au sisse. „Paigutame linnaruumi viis väikest tugijaama, mis võiksid antiiksete foorumite eeskujul pakkuda kõigile kodanikele sõnaõigust. Linlasi tervitavad seal Musta Kasti näitlejad, kes aitavad mõtte käima lükata ja hoiavad seda vajadusel laiali valgumast. Arengukava lavastuslikus esitluses – „Visioonid rambivalguses” – vaatleme, mis juhtub siis, kui kuus väga erineva nägemusega inimest püüavad arengukava juppideks lahti võtta ning seejärel tagasi kokku panna. Loodetavasti saab natuke naerda ja kui eriti hästi läheb, saame lõpuks kõik natuke paremini aru, mis see arengukava üldsegi on ja kuidas see just selliseks on kujunenud,“ ütles Targo.

Tartu arengukava 2025-2035 koostamine on toimunud linnavalitsuse, ekspertide ja linlaste koostöös. Aasta tagasi toimus visioonikonverents, kus koguti mõtteid nii osalejatelt kui esinejatelt. Nüüd oleme jõudnud etappi, kus kõikidel on veelkord võimalik ettepanekuid teha ja kaasa rääkida Tartu linna arengu kujundamisel. Tartu linnavalitsus saatis eile arengukava ja eelarvestrateegia volikogule, kes omakorda saab teha otsuse arengukava avalikule väljapanekule suunamiseks.

Tartu arengukavaga 2025-2035 saab detailselt tutvuda avalikul väljapaneku ajal, mille kuulutab välja linnavolikogu. Uus arengudokument soovitakse kinnitada 2024. aasta sügisel.

13. juuni päevakava

Viis kohtumispaika on avatud 11.00 – 20.50.

  1. kohtumispaik Turu silla Annelinna poolses otsa juures. Heaolu ja kogukond.
  2. kohtumispaik Kaubamaja ees. Linnaruum.
  3. kohtumispaik Lodjakoja kõrval. Keskkond.
  4. kohtumispaik Tartu ülikooli raamatukogu ees. Haridus ja kultuur.
  5. kohtumispaik Atlantise maja ees. Innovatsioon ja ettevõtlus.

Soovitame kohtumispaikades olla vähemalt 30 minutit enne etenduse algust. Kohtumispaikadest minnakse etenduspaika koos, et jätkata vestlusi linna arengu teemadel.

Arengukava lavastusliku tutvustuse „Visioonid rambivalguses“ etendused Alexela loomelaval (Atlantise majas) kell 13.00, 17.30 ja 21.00.

Kõik sündmused on osalejatele tasuta.

Vaata lisaks Tartu kodulehelt ja Facebookist.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 06.06.2024