Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumi tee läbimurde ehitus algab pärast jaanipäeva

Muuseumitee ja Põhja pst ühendamise skeem Foto: Priit Rand

21. juuni 2023 / Ehitustööd algavad 26. juunil Raadiraja tänava ja Muuseumi tee ristmikul tehnovõrkude ehitusega ning tööfront liigub sealt edasi Muuseumi tee suunas.

Käesoleval aastal käib ehitus suuremas osas Muuseumi teel, kuid suve keskpaiku kavandatakse torustiku ehitustöid ka Sõpruse pst – Jaama tn ristmiku alas. Põhja puiestee läheb rekonstrueerimisele 2024. aastal. Ettevalmistavate tegevuste osana lammutatakse ka uue läbimurde ümbrusesse jäävad aiamaad ja -majad, mida teatakse Hiinalinna nime all. Kõikide aiamaade kasutajatega on lammutustööd läbi räägitud ning soovijatele on linn leidnud uued maalapid aiandusega tegelemiseks. Aiamaade lammutusega alustatakse samuti 26. juunil.    

Põhja puiestee ja Muuseumi tee ühendamine on äärmiselt oluline muutus Tartu liikluses, mis vähendab liikluskoormust Narva maanteel ja parandab jalgrattaga liikumise võimalusi. Uus tee on ka osa Tartu rattateede põhivõrgust.

Uus liikluskoridor ühendab Sõpruse puiesteelt algava Põhja puiestee ERMi ees kulgeva Muuseumi teega. Ehitustööde käigus rekonstrueeritakse olemasolev Põhja puiestee ja seonduvad ristmikud ning pikendatakse Põhja puiesteed kuni Muuseumi teeni. Põhja puiesteele rajatakse autoradadest eraldatud jalgrattateed ning jalgteed. Ka Muuseumi tee saab eraldiseisvad jalg- ja jalgrattateed, et tagada kõigile liiklejagruppidele mugav ja ohutu liikumine. Mõlemad tänavad saavad kaasaegse tänavavalgustuse ja sademeveelahendused. Teede äärde paigaldatakse uudne tänavamööbel ja rajatakse pinkidega istumisalad koos prügikastide ning rattahoidjatega.

Kuna ehitatav tänav paikneb osaliselt Tartu valla aladel ning on oluline sealsete juurdepääsude seisukohalt, siis viiakse projekt ellu koostöös Tartu vallaga. Ehitustööd lähevad kokku maksma 5 955 491 eurot, millest linn tasub 4,77 miljonit, Tartu vald 0,99 miljonit ning Tartu Veevärk 0,19 miljonit. Linnavalitsus esitas Põhja puiestee ja Muuseumi tee rekonstrueerimise ja laiendamise projekti toetuse saamiseks Riigi Tugiteenuste Keskuse maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest. Võimalik toetus maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest on Tartu linnale ja Tartu vallale kokku 700 000 eurot. Läbimurre peaks valmima järgmise aasta oktoobriks.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 21.06.2023