Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumiöö ERMis avab viis näitust ja kutsub välituuridele

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

19. mai 2023 / Laupäeval toimub üle terve Eestimaa Muuseumiöö. Kell 18–23 ootab külalisi Eesti tuntuim muuseum – Eesti Rahva Muuseum. Liikumisele pühendatud aasta ja Muuseumiöö kutsuvad ka ERMi külalisi liikuma: tavapärase linnapoolseima sissepääsu asemel tuleb liikuda terve muuseumipikkus ehk üle 300 meetri Raadi poole ning leida üles muuseumi B-sissepääs.

Muuseumiööl on ERMis avatud viis näitust. Lisaks püsinäitusele "Kohtumised" paeluvad vaatajaid värvikirev kotinäitus "Praktiline ilu", suveniirrätikute näitus "Sõnumid kolmnurgas" ning vastavatud nöörikunsti näitus "Elu läbi maatriksi". B-sissepääsust saabuvaid külalisi tervitab Anu Raua juubelinäitus "Pere pildid. Perekond Raua kunstikogu". Näitustele sissepääs muuseumiööl on üks euro; alla 8-aastastele ning muuseumikaardiga saabujatele prii. 

Muuseumiöö külalisi võtab kell 18 vastu järgmisel päeval oma kümnendat sünnipäeva tähistav folklooriklubi Maatasa. Toimub välituur koos giidiga Raadi vanal lennuväljal ning koos maastikuarhitektiga büroost Tajuruum tehakse jalutuskäik ERMi tuleviku elamustänaval. Roosi tänava ajalooretk toob esmalt huvilised Tartu Linnamuuseumi juurest ERMi ja hiljem viib tagasi linna. Lastele on valmis pandud õuemängud. 

Muuseumi B-osas on avatud muuseumipoe pop-up, värskeid saiakesi küpsetab kodukohvik Tillu ja minipannkooke pakub Minimelts. Avatud on ka muuseumi kohvik Pööriöö. 

Kogu Muuseumiöö jooksul kogub ERM kokku ka külastajate sammud. Enda nii ERMis sees ja kui ERMi õuetuuridel tehtavad sammud saab õhtu lõpul üles märkida sammude kaardile. 

Oluline:

  • Muuseumiööle sissepääs toimub vaid ERMi B-sissepääsust.
  • Parkida palutakse ERMi B-parklasse. Võib tulla hoopis jala, ühistranspordi (bussiliinid nr 7 ja 25) või jalgrattaga. 
  • Muuseumisse sissepääs on 1 euro, alla 8-aastastele ja muuseumikaardi omanikele tasuta.

Lisainfo: www.erm.ee/et/muuseumioo-2023

Viimati muudetud 19.05.2023