Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumiööl räägime loodusmuuseumis kiilidest ja botaanikaaias taimedest

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Muuseumiööl räägime loodusmuuseumis kiilidest ja botaanikaaias taimedest

17. mai 2022 / Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub Muuseumiööle unistama. Muuseumiööl saab osa võtta ekskursioonidest ja kaasahaaravatest tegevustest.

Unistused ja muinasjutud on väga värvilised ja mõneti isegi kummalised. Loodusmuuseumis saad avastada Muuseumiööks kokku kogutud kirevaid ja veidi kummalisi eksponaate – võta osa otsimismängust, mida saad lahendada üksi või mitmekesi. Õigeid vastuseid saab soovi korral kontrollida kassas. Lisaks tutvu tegevuslaua juures loomanahkade ja -koljudega. Seminarialal võta hetk unistamiseks ja joonista seina peal olevale paberile oma unistuste loom!  
 
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi putukatoas toimub kell 20 vestlusring "Öörännak kiilidega". Pooletunnises vestlusringis tuleb juttu kiilide eluolust. Kiilidest vestleb entomoloog Mati Martin. Loodusfoto kirjastuse kaasabil on Mati Martini sulest ilmunud uus kiilide raamat, kust on võimalik kiilide kohta rohkem teada saada. Muuseumi kassast on võimalik raamat soetada. Loodusmuuseum korraldab samuti 24. mail kell 18 raamatututvustuse muuseumi seminarialal. Oodatud on ka need, kellel teadmised kiilidest on senini olnud tagasihoidlikumad, sest raamatututvustus aitab seda lünka täita. Kiiliraamatu esitlus toimub kahekõne vormis, mida juhivad Mati Martin ja zooloogia teadur Villu Soon. 
 
Tartu Ülikooli botaanikaaias kell 20 toimub tasuta ekskursioon, kus saab näha, mida teevad taimed öösel – kes magavad, kes õitsevad. Giidiks on aednik Kristine Fenske, kes räägib põnevat taimejuttu. Ekskursioonile saab registreeruda telefonil 737 6180. Grupi suurus maksimaalselt 30 inimest. 
 
Muuseumiöö on üks kord aastas, laupäevasel maiõhtul toimuv kultuurisündmus, mille raames avavad oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti. Muuseumiöö kannab sel aastal pealkirja "Öös on unistusi". Pealkiri tuleneb koostööst heategevusliku organisatsiooniga Minu Unistuste Päev. Muuseumiöö toimub 21. mail kell 18–23 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja Tartu Ülikooli botaanikaaias kell 18–22 . Pilet 1€. 
 
Lisateave:   

Tartu Ülikooli loodusmuuseum   
tel 737 6076   
[email protected]  
www.natmuseum.ut.ee   
 
Tartu Ülikooli botaanikaaed 
tel 737 6180 
[email protected] 
www.botaanikaaed.ut.ee  

Viimati muudetud 17.05.2022