Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

Noori oodatakse tänasest valima Tartu linna noortevolikogu

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Noortevolikogu istung Foto: Evelin Lumi

26. jaanuar 2022 / 26.-28. jaanuarini saavad 14-20aastased tartlased või Tartu linna koolis õppivad noored anda oma hääle, et nende lemmikkandidaat pääseks Tartu linna noortevolikokku.

Abilinnapea Lemmit Kaplinski kutsub kõiki hääletama, sest tema sõnul esindavad noortevolikogu liikmed Tartu noorte ideid ja ettepanekuid laiemalt.

"Varasemalt töötasin Tartu linnavolikogu esimehena regulaarselt koos noortevolikoguga ning just neilt sai alguse kaasava eelarve hääleõiguse laiendamise ettepanek, mis täna ka ametlikult sisse viidud. Ootan pikisilmi kohtumisi noortevolikogu järgmise koosseisuga, et arutada mitmeid kultuuri- ja haridusvaldkonna küsimusi, mis mõjutavad otseselt noorte valikuid oma haridustee kujundamisel," ütles Kaplinski.

Valimiseks tuleb noorel minna VOLIS-e keskkonda ja seal ennast identifitseerida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil ning anda hääl oma lemmikkandidaadi poolt.

Kui arvutit ei ole, saab lahtiolekuaegadel valida linnaraamatukogus ja harukogudes (Anne, Ilmatsalu, Karlova, Tamme), Tartu Noorsootöö Keskuse majades (Lille, Anne ja Ilmatsalu) ning kl 15-18 Tartu kaubamaja teise korruse teenindussaalis. Kui ID-kaarti ei ole ja puudub võimalus end VOLIS-es identifitseerida, siis saab kl 9-17 valida Raekoja Infokeskuses. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

Kandidaatidega saab tutvuda VOLIS-e keskkonnas.

Noortevolikogusse kandideerib 29 noort, valituks osutub 15 enim hääli saanud kandidaati. Valimistulemused selguvad veebruari alguses.

Rohkem infot: www.tartu.ee/tartunoortevolikogu.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 29.01.2022