Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Noorte töömaleva noored aitavad Tartu puhtaks teha

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

Noorte töömalev Foto: Tartu Noorsootöö Keskus

30. juuli 2021 / Tartu Noorte Töömalevas toimetab sel suvel ka üks eriti vahva seltskond – rahvusvaheline malevarühm. Selles rühmas on kaks nädalat koos Eesti, Hispaania, Itaalia ja Prantsusmaa noored, kes üheskoos tööd teevad ning vaba aega veedavad.

Tartu Noorte Töömaleva eesmärgiks on pakkuda koolinoortele vanuses 13-19 võimalust suvevaheajal veeta oma aega arendavalt, saades toetatud ja turvalises keskkonnas esimene töökogemus. Malevarühma tööülesannete hulka kuuluvad mitmed tegevused. Näiteks korrastatakse ühiselt Anne noortekeskuse ja Annelinna ümbrust – riisutakse ja korjatakse prügi. Ka kesklinna haljasaladel, Emajõe äärsetes parkides ja teede ääres vedelev prügi koristatakse noorte poolt kokku, et linnaruum oleks puhtam ja mõnusam. Lisaks prügi koristusele aitavad noored Tartu Loodusmaja ja Eesti Rahva Muuseumi ümbruses haljastustöödega ning Foodsharingut toidukappide korrastusega.

Sel aastal on maleva- ja töökogemuse saanud kokku 174 Tartu noort, nendest 64 noort linnavälistes ja 110 noort linnasisestes rühmades. 2021. aasta malevasuve lõpetab järgmisel nädalal Tartumaa Tervisespordikeskuses toimuv Tartumaa töömalevate kokkutulek.
 

Viimati muudetud 30.07.2021