Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Noortekeskused kolivad suveks Autovabaduse puiesteele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

töötuba noortele Foto: Ketlin Lääts

27. juuni 2023 / Tartu noortekeskused kolivad suveks siseruumidest Autovabaduse puiesteele, kus kuu aja vältel ootavad lapsi ja noori tegevused meisterdamisest koolitusteni.

Noorteala on avatud 29. juunist kuni 29. juulini, iga päev kell 14-20. Päevad on jagatud temaatiliselt: ettevõtlikkuse, tervise ja ohutuse, looduse, noorte osaluse ja liikumise vahel. Nädalavahetustel toimuvad aga pere- ja teatripäev. 

Tartu linna päeval, 29. juunil korraldab Tartu Noorsootöö Keskus mitmeid linnale pühendatud tegevusi. Näiteks saab panustada ühisesse kunstitöösse "Minu unistuste Tartu", meisterdada pärlitest ehteid, osaleda Tartu-teemalises viktoriinis, mängida lauamänge ja palju muud. Lisaks saab linna päeval alguse kuu aega vältav noorte bingo.

“Noorteala programmist leiab tegevusi igale maitsele. Toimub õpetlikke loenguid, saab meisterdada ja oma näitlemisoskust proovile panna ning isegi söögivõistlusest osa võtta. Noortele tutvustatakse vanemaid õuemänge Eestist ja Ukrainast, kusjuures terve kuu aja vältel on noortealal alati keegi, kes räägib ka ukraina või vene keelt. Kohtuda võib tuntud lauljate, näitlejate ja sisuloojatega, kellest näiteks Andreas Poom ja kaw esinevad ka Autovabaduse puiestee suurel laval," kirjeldab Helen Toomsalu. 

Täpne noorteala programm on koos ülejäänud Autovabaduse puiestee programmiga leitav leheküljelt tartukorraldab.ee. Noorteala programm lisatakse iga nädala kohta eraldi. 

Linnaruumis käivad kogu perioodil ringi ka tänavanoorsootöötajad, kes suunavad noori tegevustest osa võtma ja kelle tunneb tänaval ära Tartu Noorsootöö Keskuse logodega riietuse järgi. Kutsuva noorsootöö eesmärk on leida üles noored, kes muidu keskustesse ei jõua ja tutvustada neile, mida noorsootöö endast kujutab. Seda teevad Tartu Noorsootöö Keskuse töötajad nii Tartu tänavatel, kaubanduskeskustes, kui ka erinevates digikeskkondades, kus noored kogunevad. 

Autovabaduse puiestee korraldamisel lähtutakse Tartu linna ja Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju. Alal kasutatakse pandinõusid, tarbitakse taastuvenergiat, pakutakse tasuta joogivett, sorteeritakse jäätmeid ning julgustatakse külastajaid tulema alale ühistranspordi, jalgratastega ja jalgsi. 

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, SA Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised head koostööpartnerid. 

Lisainfo: 

Tartu Noorsootöö Keskuse projektijuht, Helen Toomsalu, 5399 8333 
Tartu Noorsootöö Keskuse arendusjuht, Helene Toomeoks, 5173 463 

 

Sille Võsaste

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5214620

Viimati muudetud 27.06.2023