Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Noortekeskuste mõju huvilised kogunevad täna Tartus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

noiortekeskus Foto: Heikki Leis

22. november 2019 / Reedel toimub Tartus üleriigilise noorsootöö nädala raames noortekeskuste mõju hindamise arengupäev "Tähtis lugu".

Arengupäeval osalevad 19 Ida- ja Lõuna-Eesti kohaliku omavalitsuse esindajad.

Arengupäeval tutvustatakse erinevaid noorsootöö kvaliteedi vaatenurki ja on võimalus liituda noortekeskuste mõju hindamise projektiga.

Tartu Linnavalitsuse noorsooteenistuse juhataja Piret Taluri sõnul ei ole noortekeskuse tegevus õigusaktides üheselt piiritletud, seega saab kohalik omavalitsus ise määratleda, milleks selles piirkonnas noortekeskust vajatakse - näiteks kas see on üldhariduskooli pikapäevarühma aseaine või noorte täiskasvanute aktiveerimiskeskus. Tartu on kehtestanud noortekeskuste teenusekirjelduse, seades selles keskuste tegevuste vanusefookuseks teismelised. Et hinnata, kas noortekeskuste töö vastab ootustele, on Tartu linnas kolmel aastal (2016, 2017, 2018) korraldatud noortekeskuste mõju hindamist muutuste märkamise lähenemisviisi kasutades. See tähendab, et kohalikus omavalitsuses kogutakse ja analüüsitakse noorte endi räägitavaid lugusid sellest, kuidas on noortekeskuse tegevuse osalemine nende elu mõjutanud. Mudeli juured on Suurbritannias Plymouthi Ülikoolis.

Arengupäeva järel saavad kokku 8 kohalikku omavalitsust võimaluse osaleda 2020. aasta I poolel noortekeskuste mõju hindamise projektis. Selle raames kogutakse noortelt 300-400 kogemuslugu, mis annavad ülevaate sellest, millist muutust teismelised tänu noortekeskustele oma elus kogevad. Projekti rahastab Eesti Noorsootöö Keskus, selle viivad ellu Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus ja Eesti Noorsootöötajate Kogu.

Edasine info:
Piret Talur
noorsooteenistuse juhataja
kultuuriosakond
Tartu Linnavalitsus
736 1363
[email protected]

Viimati muudetud 22.11.2019