Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Nublu ja Mikael Gabriel lendasid Tartusse ja avaldasid uue muusikavideo

SA Tartumaa Turism

nublu ja Mikael Garbiel "Sürrealism 100" näitusel Foto: Mikk Otsar

26. aprill 2024 / Nublu ja Mikael Gabrieli täna avalikustatud uue loo “Yao Ming” video toob fookusesse nii Tartu kultuuripealinna kui ka hiljuti avatud lennuühenduse. Räpparid külastasid Tartut nädala alguses, saabudes hilisõhtuse lennuga Helsingist.

Nublu ja Mikael Gabrieli täna avalikustatud uue loo “Yao Ming” video toob fookusesse nii Tartu kultuuripealinna kui ka hiljuti avatud lennuühenduse. Räpparid külastasid Tartut nädala alguses, saabudes hilisõhtuse lennuga Helsingist. 

Kui Nublu on Tartuga ülikooliajast rohkem tuttav, siis Mikael Gabriel pole siin käinud enam kui paarkümmend aastat. Kuna Mikaeli ema on pärit Võrust, siis käis ta lapsepõlves vanavanematel tihti külas. Tema sõnul on Tartu väga huvitav ja ajaga palju muutunud ja arenenud. “Loodan õige pea kauemaks Tartusse tagasi tulla ja külastada ka oma lapsepõlvemaid mujal Lõuna-Eestis.” 

Artistide Tartusse kutsumine algas ideest tutvustada 31. märtsil avatud Tartu ja Helsingi vahelise lennuühenduse võimalusi. Muusikud olid koostööga päri ja kuna samal ajal tehti nende uuele loole “Yao Ming” muusikavideot, leidsid nad selleks inspiratsiooni ka kultuuripealinnast. “See koostöö on suurepärane võimalus tutvustada kahe muusikamaastiku tipptegija kaudu Tartut ka laiemale rahvusvahelisele publikule,” sõnas Tartu linna turundusjuht Marleen Otsus. 

Videos võib näha “Sürrealism 100” näitusel olevat Jüri Palmi teost “Alasti naine”, korpallimatši kultuuripealinnas ja lendamist Helsingist Tartusse. Artistid külastasid Tartus käies Eesti Rahva Muuseumi, Teaduskeskust AHHAA, restorani Pompei ja ööbisid hotellis Lydia. 

“Yao Ming” muusikavideo:

Viimati muudetud 26.04.2024