Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Nullteater alustab oma esimest hooaega

Nullteatri pressiteade

2. september 2021 / Alustame vaikselt, ilma suurema kärata Liivi muuseumis. Oluline on algus.

Nullteatri nime alt on viimastel aastatel nii mõnigi lavastus välja tulnud. Viimane lavastus enne pandeemiat oli “Hauakaevaja”. Varasemalt on nullteatri esteetikas ilma ja valgust näinud Liivi kaks luuletendust (“Mind vaatas ühe lille silm”) ning zenbuddistlikest lugudest rituaaletendus “…lumi just on langenud üle Yoshino küla”. Minimalistlik, rituaalne, vaikust hindav lavastus “Ma tahaksin olla kui lill…” on Juhan Liivi tsüklis viimane.

Lavastusest.

1913. aasta hilissügisel alustab Juhan või ka Joannes Liiv, eesti luule enfant terrible täiesti ootamatult oma järjekordset rännakut Tartust eikuhugi. Ta astub Tartu Valga rongi. Rongis tuleb talle palju asju meelde, seal jääb ta ka oma loomuse ja teda ümbritseva looduse üle mõtisklema. Ta saab aru, et inimesena ta ei leia vastuseid neile põletavatele küsimustele ja siis ta tahab olla lill ja õitsev lill. Paraku sõidab Liiv ilma piletita ja ta tõstetakse rongist enne Valgat välja.
On 1913.aasta 1.detsembri hommik. Liiv nagu ikka on õhukeselt riides, rändab hõlmad lahti, rind paljas... ja satub Jaapani zenbudistlikku kloostrisse.

Etenduse on koostanud ja lavastanud Kalev Kudu.
Muusikaline kujundus: Kalev Kudu, Karl Edgar Tammi ja Kiwa
Liivi ja iseennast mängib Karl Edgar Tammi
Esietendused 10. ja 11. septembril kl.19 Liivi Muuseumis
Piletid: https://fienta.com/et/ma-tahaksin-olla-kui-lill-juhan-liivi-imaginaarne…

Etendust toetab Eesti Kultuurkapital ja Liivi Muuseum
Info: Kalev Kudu 55 696846 [email protected]

Viimati muudetud 02.09.2021