Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Nutika linnaosa huvilisi oodatakse infopäevale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

pilootala elamud Foto: Ove Maidla

30. jaanuar / Teisipäeval, 31. jaanuaril kell 18 toimub Tartu Loodusmajas nutika linnaosa projekti SmartEnCity infopäev.

Üritusele oodatakse eelkõige pilootala elanikke ja ühistute esindajaid, kuid ka teisi teemast huvitatuid.
„Anname ülevaate senistest tegevustest ja edasistest plaanidest. Rõhuasetus on korterelamute renoveerimistööde kavandamisel ja projekteerimisel ning sellega seonduvatel rahastamisvõimalustel,“ tutvustas projekti juht Raimond Tamm.

Arutelugruppides räägitakse põhjalikumalt renoveerimisest ja sellega kaasnevast energiasäästust, targa kodu lahendustega seotud võimalustest ning keskkonnateadlikust tarbimisest. Arutelusid juhivad Tartu Regiooni Energiaagentuuri, Telia ja Roheliste liikumise esindajad.

Hetkeseisuga soovib nutika linnaosa suurprojekti raames oma maja renoveerida 25 pilootala elamut, mille ühistud on teinud oma üldkoosolekul sellekohase otsuse. Enamikul ühistutest on olemas juba ka tehnilised konsultandid, kes neid maja rekonstrueerimise ajal nõustavad. „Kuna mitmete elamute puhul tegeletakse juba aktiivselt projekteerimisega, siis suure tõenäosusega valmivad esimesed ehitusprojektid kevadeks ning rekonstrueerimistöödega alustatakse juba teisel poolaastal,“ rääkis Tamm.

Pilootala elanike seas läbi viidud küsitlus, milles osales üle 200 inimese, näitas, et 88% vastanutest pidas oluliseks investeerimist oma elamu energiatõhusaks ja targaks ehitamisse.
Eelmise aasta lõpul toimus projekti raames ka rahvusvaheline konkurss, millega otsiti kunstnikke renoveeritud korterelamutele kunstiteoste loomiseks. Linnakujunduslikus projektis soovib kaasa lüüa 54 kunstnikku Eestist ja kümnest välisriigist. Kunstiteosed luuakse spetsiaalselt iga maja ümbrust arvestades ning lähtuvalt elanike soovidest.

Tartu linn osaleb rahvusvahelises projektis SmartEnCity, mille käigus luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa. Nõukogudeaegsete kortermajade liginullenergia hooneteks renoveerimiseks on projektis ettenähtud ligi 4 miljonit eurot.

SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020. Projekt algas 2016. aasta veebruaris ning kestab kuni 2021. aasta juulini.


Rohkem infot: http://tarktartu.ee
https://www.facebook.com/tarktartu/


Lisainfo: Raimond Tamm, tel 515 4738, raimond.tamm@raad.tartu.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 01.02.2017