Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

Otse internetis: Kristi Kool Tartu Folgiklubis 22. aprillil kell 19

Tartu Folgiklubi pressiteade

16. aprill 2021 / Neljapäeval, 22. aprillil 2021 kell 19:00 esineb Tartu Folgiklubis rahvamuusik Kristi Kool. Temaga vestleb Ants Johanson.

"Olen lõõtspillimängija, kelle peres on teppo-tüüpi lõõtsa mängimine kujunenud kolme põlvkonna näitel traditsiooniks: minu ema Ülle Kool mängib lõõtsa ja ka vanaisa August Laanesaar oli tuntud ning hinnatud lõõtspillimängija. Märkimisväärne osa repertuaarist pärineb just minu enda perekonnast. Kõlavad mõnusad ning kaasahaaravad rahvalikud laulu- ja tantsulood ning omalooming.

Minu muusikaõpingud algasid Tartu Valla Muusikakoolis, kus õppisin klaverit. Klassikalise klaveri õpingud jätkusid Heino Elleri Muusikakoolis. 2009. aastal tekkis mul sügav huvi lõõtspilli vastu ning pärast Elleri kooli lõpetamist asusin õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse pärimusmuusikat. Õpingute ajal olin vahetusüliõpilane Šotimaa Kuninglikus Konservatooriumis ning magistriõpingud möödusid taaskord Viljandis. 2020. aastal ehitasin Viljandi Kutseõppekeskuses endale päris oma lõõtspilli."
(http://www.kristikool.ee/)

Tartu Folgiklubi on võimalik jälgida internetis leheküljel www.facebook.com/TartuFolgiklubi/.

Viimati muudetud 16.04.2021