Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

OTSE: Täna tutvustatakse kaasava eelarve ideid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

30. september 2021 / Täna, 30. septembril kell 17 on huvilised oodatud Lodjakotta, kus ideede autorid tutvustavad tänavusi kaasava eelarve ideid ja vastavad küsimusele, kuidas just nende idee muudab Tartu paremaks. Ürituselt toimub ka otseülekanne. Rahvahääletus toimub 1.-7. oktoobril.

Otseülekannet saab jälgida nii Tartu kodulehe, Facebooki kui ka Youtube'i vahendusel ning samas ka küsimusi esitada. Kohapeale tulles on vajalik tervisetõendi olemasolu.

Rahvahääletus toimub 1.-7. oktoobril nii elektrooniliselt (www.tartu.ee/kaasaveelarve) kui ka raekoja infokeskuses. Infokeskus on kõigil hääletuspäevadel avatud kell 10-18, elektrooniline hääletus toimub ööpäevaringselt. Hääletus lõpeb nii elektrooniliselt kui ka infokeskuses 7. oktoobril kell 18, kui kohe antakse teada ka tulemus.

Hääletada saab iga vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Esmakordselt saavad Tartu Noortevolikogu ettepanekul hääletada ka need 14-17-aastased noored, kellel puudub Tartus sissekirjutus, aga kes õpivad Tartu üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.

Elektroonilisel hääletamisel on vajalik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu. Infokeskuses hääletamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Iga hääletaja saab anda hääle kuni kolme idee poolt. Valikus on 25 kaaslinlaste esitatud ideed. Ellu viiakse järgmisel aastal kaks enim hääli saanud ideed.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda Tartu kodulehel www.tartu.ee/kaasaveelarve, Kaarsillale seatud näitusel või raekoja infokeskuses.

Tartu korraldab kaasavat eelarvet alates 2013. aastast. Seni on kaasava eelarve toel ellu viidud kaksteist ideed, lisaks on kaks ideed tegemisel.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 01.10.2021