Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

OTSEÜLEKANNE: Kultuurivaldkonna tipud võtavad Kultuurikompassil luubi alla publiku tundmise

4. märts 2021 / 4. märtsil kell 14.00 stardib taas Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 foorum Kultuurikompass: “Kuidas tunda oma publikut?”. Eesti Rahvusringhäälingu teadusportaali Novaator toimetaja Juhan Hellerma juhtimisel arutletakse, miks ja kuidas korraldada publiku-uuringuid, mida annab nende regulaarne läbiviimine ning mil moel ja kuidas kasutada tulemusi kultuurisündmuste juhtimisel ning planeerimisel.

Kultuurikompassi peakorraldaja Kristiina Avik kommenteerib: “Täna, mil pandeemia on oma statistikalt Eestis saavutanud haripunkti, on olulisem kui kunagi varem tuua kokku kultuurikorraldajad ja mõtestada valdkonna olulisemat teemat - publikut. Viimase tunnete ning mõtete mõistmine loob uue kvaliteedi Eesti kultuurikorralduses. Seda ka virtuaalsete sündmuste puhul.”
 
Jazzkaare turundusjuht Eva Saar on veendunud, et vajadus loob uuringud: “Kultuurisündmuse tugevuseks on oma sündmuse ja publiku võimalikult hea tundmine. Publiku-uuring on kultuurikorraldaja tööriist parema sündmuse pakkumiseks ehk uuringu abil tasub otsida vastuseid just nendele küsimustele, mis vajavad sündmuse juures päriselt vastamist.”

Lisaks Eva Saarele mõtestavad teemat Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskuse direktor Rasmus Kask, Tartu Uue Teatri produtsent Maarja Mänd ja Imagine\TBWA loovstrateeg Sven Luka. Tartu 2024 foorum “Kuidas tunda oma publikut?” on jälgitav veebist. 

Esinejad ja ettekanded:
Eva Saar (Jazzkaar) - "Vajadus loob uuringud"
Rasmus Kask (Eesti Vabaõhumuuseum) - "Rakendusliku külastajauuringu analüüs - miks ja kuidas?"
Maarja Mänd (Tartu Uus Teater - produtsent/loomenõukogu liige) -"Teatripublik kui materjal"
Sven Luka (Imagine\TBWA - loovstrateeg) - "Intuitsioon kui turundustööriist"

Ettekanded on turvalistes tingimustes ette salvestatud Tallinnas Philly Joe’s jazzibaaris ja Zoomis, Tartu Uues Teatris ja ERMi stuudios. Arutelu toimub virtuaalselt Juhan Hellerma juhtimisel otse ERMi stuudiost.
Sündmus lõppeb kell 17.00.

Arutelude vahel saab nautida spetsiaalselt Kultuurikompassi jaoks loodud muusikat kitarrist Andre Maakerilt.

Lisainfo:
Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, [email protected], +372 58 174 399 

Viimati muudetud 04.03.2021