Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pallase moeetendus Mood-Performance-Tants toimub 7. juunil kell 19.00 ERM-is

Kõrgem Kunstikool Pallase pressiteade

Mood-Performance-Dance

6. juuni 2023 / Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetendus Mood-Performance-Tants (MPT) avab 7. juunil Eesti Rahva Muuseumis toimuva etendusega jätkusuutlike disainerite töid tutvustava Estonian Fashion Festivali. Käesoleval aastal 25. juubelit tähistav MPT loob etendusega "Spekter" vaatajatele võimsa visuaalse elamuse, mis interpreteerib valguse, heli, tantsu ja moe lainelist spektrit.

MPT laval saab näha 13 erinevat kollektsiooni, millest 5 autorid on Pallase tekstiiliosakonna lõpetajad: Merily Mikiver, Marion Mölder, Johanna Mauer, Gerly Eisenschmidt, Kristiina Saaron ja nahadisaini osakonna diplomand Kerttu Rebane. Aasta alguses toimunud konkursi korras pääsesid etendusele veel 7 kollektsiooni, mille autorid on: Arabella Roosi, Barbara Rydz, Goda Blockyte, Marite Rikkas ja India Kiisler, Inger Tammela, Anna Karakjan ning Yommayo ja Katrin Rätte. MPT etenduse peakorraldaja on Marta Tuulberg ja korraldustiimi kuuluvad Pallase tudengid ning õppejõud. 

MPT on Eestis ainulaadne moeetendus, mis ühendab unikaalsel viisil moe, performance ́i ja tantsu. MPT kollektsioonid on täis kunstilist moodi, ebatavalisi tehnikaid, haute couture-likke ja ainulaadseid esemeid. Disainerite tööd tuuakse publiku ette tõeliselt pilkupüüdva ja mängulise esitusena.

Kolmest omanöolisest moeetendustest koosnevat Estonian Fashion Festivali jätkab 8. juunil Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etendus OmaMood ning festivali lõpetab 9. juunil Tartu Loomemajanduskeskuse Antonius moeetendus.  Festivali raames toimub ka lisaprogramm, mis sai alguse juba esmaspäeval ja see hõlmab endas MoeKunstiKino eriseansse Tartu Elektriteatris, kuraatortuure ERM-is ning erinevaid töötube ja seminari.  

MPT toimub 7. juunil kl 19.00 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. Estonian Fashion Festivali pileteid saab osta veebiplatvormil https://fienta.com/et/estonian-fashion-festival-2023.

Viimati muudetud 06.06.2023