Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pallase üliõpilased said valdkondlikku tegevust ja aktviisust tunnustavaid stipendiume

Kõrgem Kunstikool Pallase pressiteade

Pallase üliõpilased said valdkondlikku tegevust ja aktviisust tunnustavaid stipendiume Foto: Pallas

29. november 2022 / Kõrgema Kunstikooli Pallas 3. ja 4. kursuse üliõpilased said neljandat korda kandideerida valdkondlikele stipendiumitele. Käesoleval aastal osales Pallase stipendiumikonkursil rekordiliselt 30 üliõpilast ning välja anti kuus stipendiumi disaini, kunstide ja restaureerimise/konserveerimise valdkondades.

Restaureerimise/konserveerimise valdkonna stipendiumile kandideerimiseks esitati seitse taotlus ning stipendiaatideks valiti maaliosakonna üliõpilased Danel Ülper ja Melissa Tihhonova. Üliõpilased tegelevad perspektiivika projektiga, mille eesmärk on mahajäetud hoonete uurimine. Komisjon tõi esile, et uurimise teema on väga huvitav ja värske mõttega ning hoolimata nappidest materiaalsetest vahenditest on tööd juba alanud ja kogutud materjal on muljetavaldav. 

Disaini valdkonna stipendiumile kandideerimiseks esitati kümme taotlust ning komisjoni otsusega saavad stipendiumid tekstiiliosakonna üliõpilased Marion Mölder ja Merily Mikiver. Mõlema üliõpilase tugevuseks on kaasahaaravad ja ilusad portfooliod ning aktiivsus ka koolivälistes tegevustes. Marion Mölder on katsetanud erinevaid tehnikad ning lähenemisi, kuid samas on kõiges tunda ühtset käekirja ja tema looming liigub loogilises suunas edasi. Merily Mikiver katsetab palju, et leida enda disainikeel. Tema tööd mõjuvad professionaalselt.

Kõige rohkem avaldusi  – 13 – esitati kunstide valdkonna stipendiumile kandideerimiseks. Stipendiumid pälvisid fotograafia osakonnast Luisa Greta Vilo ning Ingmar Roomets, kes õpib maaliosakonnas. Luisa Greta Vilo on huvitav ning mitmekülgne kunstnik, kes on jõudnud avalikkuse ette juba 2. kursusest alates. Samuti on ta teinud mitu personaalnäitust. Ingmar Roomets on noore kunstniku kohta osalenud juba paljudel näitustel ning samuti panustab ta aktiivselt kunstiühingu Umbra tegevustesse.

Stipendiaadid valis välja komisjon, kuhu kuulusid Pallasest Piret Viirpalu, Lennart Mänd, Peeter Linnap, Margus Meinart ja Jaanus Eensalu. Valdkonna esindajatena osalesid komisjoni töös Reet Mark, Margot Vaaderpass ja Mati Raal. 

1000 euro suuruse Pallase valdkonnastipendiumi eesmärk on üliõpilaste erialase ja valdkondliku tegevuse väärtustamine. Stipendium antakse välja üks kord õppeaastas Pallase valdkondlikult aktiivsele ja heade õpitulemustega üliõpilasele. Kandideerimiseks peavad üliõpilased esitama portfoolio ning motivatsioonikirja.

Lisainformatsioon:

Piret Kaevats
Kõrgem Kunstikool Pallas
Arendusjuht
+372 733 8999
[email protected] 

Viimati muudetud 29.11.2022