Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pallases toimuvad Tartus esmakordselt tasuta keraamikakursused pimedatele ja vaegnägijatele

Kõrgem Kunstikool Pallase pressiteade

10. märts 2023 / 2023. aasta kevadel pakub Kõrgem Kunstikool Pallas tasuta savi- ja keraamikakursuseid pimedatele ja vaegnägijatele. Kursuse eesmärk on pakkuda Lõuna-Eesti pimedatele ja vaegnägijatele teraapilise loomuga vabaaja veetmise ja koosviibimise võimalust ning savivoolimise tehnika õppimist. Varasemalt Tartus selliseid kursuseid korraldatud ei ole.

Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu esimehe Tiina Tamme sõnul ollakse kursustest ja juhendajast vaimustunud ning nüüdseks täituvad kursused välgukiirusel. Pimedatel on suur huvi igasuguse loomingulise tegevuse vastu, et tuua vaheldust oma ellu. Pallase täienduskoolituste juhi Salme Kulmari sõnul võiks puudega inimestele loomingulisi kursuseid ka edaspidi teha, küsimus on lihtsalt ressurssides, aga loodetavasti leitakse ka need.

Savi- ja keraamikakursused kestavad kuu aega ning kohtutakse neljal korral. Igal kokkusaamisel voolitakse erinevaid tarbeesemeid ja dekoratiivvorme, proovitakse erinevaid tehnikaid savi vormimiseks ja pinna reljeefseks dekoreerimiseks. Viimasel kohtumisel glasuuritakse kursuse jooksul valminud esemed. 

Koolitused toimuvad Pallase täienduskoolituste programmi raames ja projekti koordineerib Salme Kulmar, kursuseid rahastab Tartu linn. Savikursuseid viib läbi Pallase skulptuuriosakonna vilistlane, skulptor ja keraamik Kersti Kals. Lõuna-Eesti Pimedate Ühing loodi üle 100 aasta tagasi ja ühingusse kuulub üle 200 liikme. 

Täpsem info kursuse kohta on leitav veebilehel.

Lisainfo:

Salme Kulmar
Täienduskoolituste juht
Kõrgem Kunstikool Pallas
[email protected]

Viimati muudetud 10.03.2023