Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pärnu-Tartu-Pärnu kunstiekspress Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

NAINE&NAINE: Ellujäämise kunst

15. aprill 2024 / Laupäevast, 13. aprillist on Tartu Kunstimajas avatud kunstiprojekti „Pärnu-Tartu-Pärnu kunstiekspress“ raames kolm uut grupinäitust: suures saalis „Edela-Eesti anarhismi eripärad“, väikeses saalis „NAINE&NAINE: Ellujäämise kunst“ ja monumentaalgaleriis „MEES&MEES: Ellujäämise kunst“.

„Edela-Eesti anarhismi eripärad“ / Suur saal / 12.04.–19.05.2024

Näitus tutvustab läbi foto- ja videodokumentatsiooni Pärnuga seotud kunstnike loomingut 1990. aastate lõpust tänapäevani. Fookuses on peamiselt performance ja installatsioon. Näitus koosneb ligi 100 fotodokumentatsioonist ja 50 videodokumentatsioonist, lisaks ka valim füüsilisi kunstiobjekte osalevatelt kunstnikelt.

***************************************************************************

„NAINE&NAINE: Ellujäämise kunst“ / Väike saal / 12.04.–19.05.2024

Näitus kõneleb naise positsioonist kaasaegses ühiskonnas ning vaatleb läbi erinevate pilkude, kuidas naisena klišeedest ja stereotüüpidest küllastunud maailmas iseendaks jääda. Vaatajani tuuakse viie naiskunstniku looming, kus käsitletakse kas otsesemalt või kaudsemalt naisena ellujäämise erinevaid strateegiaid. 

***************************************************************************

„MEES&MEES: Ellujäämise kunst“ / Monumentaalgalerii / 12.04.–19.05.2024

Näitus kõneleb mehe positsioonist kaasaegses ühiskonnas ning vaatleb läbi erinevate pilkude, kuidas mehena klišeedest ja stereotüüpidest küllastunud maailmas iseendaks jääda. Näitusel osalevad kunstnikud püüavad avardada tavapäraseid arusaamu maskuliinsusest – seda nii ajalugu dekonstrueerides kui ka kaasaegset meest defineerides.

Näitused jäävad avatuks 19. maini.

„Pärnu-Tartu-Pärnu kunstiekspress“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Viimati muudetud 15.04.2024