Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pikeneb konkursi tähtaeg südalinna kultuurikeskuse brändiraamatu tegija leidmiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Südalinna kultuurikeskuse sisevaade Foto: 3+1 arhitektid

21. mai 2024 / Tartu Linnavalitsus kutsub osalema konkursil, mille eesmärk on leida loovagentuur Tartu südalinna kultuurikeskuse brändiraamatu ja visuaalse identiteedi tegemiseks. Linnavalitsus pikendas konkursil osalemise tähtaega 9. juunini.

Südalinna kultuurikeskuse juhi Aavo Koka sõnul andsid mitmed agentuurid tagasisidet, et esmane tähtaeg oli liiga lühike. „Otsustasime tähtaega nädala võrra pikendada, et kõik soovijad jõuaksid oma nägemuse ette valmistada. Juhin ka tähelepanu, et me ei oota praegu konkursile täpset kavandit tulevase keskuse visuaalsest identiteedist, vaid soovime näha, kuidas loovagentuurid südalinna kultuurikeskust mõtestavad ja milline võiks olla valitud visuaalne suund,“ lisas Kokk.  

Konkursil osalemiseks tuleb loovagentuuri esitada 9. juuniks 2024 ideekavand südalinna kultuurikeskuse brändi ja visuaalse identiteedi loomiseks. Seejärel valib žürii konkursi juhendis toodud hindamismetoodika järgi juunikuu jooksul välja agentuuri, kellega jätkatakse koostööd.

Konkursile oodatav ideekavand võib olla sõnaline kirjeldus, mida on täiendatud visuaalsete näidetega (mitte uudislooming, vaid meeleolu või kontseptsiooni illustratsioon – n-ö mood board).

Välja valitud loovagentuuri ülesanne on koostada südalinna kultuurikeskuse brändiraamat, mis kirjeldab südalinna kultuurikeskuse identiteeti nii sõnaliselt kui ka visuaalselt. Brändiraamatus sõnastatakse südalinna kultuurikeskuse lugu ja väärtused ning luuakse visuaalne identiteet, mis koosneb logost ja selle erinevatest kasutusvõimalustest, graafilistest elementidest, värvitoonidest ja kirjastiilidest ning nende kasutamise reeglitest. Brändiraamat koos visuaalse identiteediga peab valmima oktoobrikuu lõpuks.

Mai lõpus kuulutab Tartu Linnavalitsus välja ka südalinna kultuurikeskuse avaliku nimekonkursi. Loovagentuur kasutab konkursil selguvat nime brändiraamatu koostamisel.  

Konkursi tingimused asuvad siin: www.tartu.ee/brandikonkurss   

Tartusse ehitatav südalinna kultuurikeskus loob kaasaegsed tingimused hindamatu kunstikoguga Tartu Kunstimuuseumile ja Tartu kõige külastatavamale kultuuriasutusele – Tartu linnaraamatukogule.  Hoonesse tulevad ka black-box-tüüpi sündmussaalid, väärtfilmikino, toidukohad, kultuuripood jm. Kultuurikeskus täidab kogukondi ühendavat rolli, pakkudes tarbimisvaba ja ligipääsetavat avalikku ruumi kõigile linlastele ja linna külalistele.

Südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse võitja valiti välja 2023. aasta suvel. Võitjaks osutus töö “Paabel”, mille autorid on 3+1 arhitektid ja Kino maastikuarhitektid.  

Praegu on käsil hoone ja ümbritseva ala projekteerimine ning samal ajal kultuurikeskuse detailplaneeringu eskiisi koostamine. Hoone valmib 2029. aastal.

Rohkem infot südalinna kultuurikeskuse kohta: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus   

Lisainfo: südalinna kultuurikeskuse juhataja Aavo Kokk, 5680 4410, [email protected]

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 21.05.2024