Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-4°

Põhikooliõpilased võistlesid looduse tundmises

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade

21. mai / 18.-19. mail selgitasid loodusehuvilised põhikooliõpilased välja parimad botaanika- ja zooloogiatundjad.

Bioloogiaolümpiaadil osales 58 õpilast 6.-9. klassidest. Esimesel päeval vastasid koolinoored teooriaküsimustele ning osalesid Tartu Ülikooli, Keskkonnaameti ja Tartu loodusmaja erialaspetsialistide juhendatud õppekäikudel. Teisel päeval tuli võistlejatel rakendada oma varasemaid ja retkedel saadud teadmisi praktiliste botaanika- ja zooloogiaülesannete lahendamisel.

Tulemusi hinnati klasside kaupa. Kuuendate klasside õpilastest oli parim Annika Rääbis Tartu Kivilinna Koolist, kes edestas Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilast Liisa Patat vaid poole punktiga. Parima tulemuse 7. klasside arvestuses sai kõigis voorudes Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Claudia Olev. Esikoha 8. klassi õpilastest sai Martin Vesberg Saaremaa Ühisgümnaasiumist. Temast ei jäänud palju maha Helen Talvistu Võhma Koolist, kes sai parima tulemuse teooriavoorus. 9. klasside arvestuses parim oli Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Sofia Marlene Haug.

"Rõõmu tegi õpilaste õppimistahe ja asjalik tegutsemine. Vabal ajal matkasid õpilased Keskkonnaameti juhendajatega Pühajärve õpperadadel ja uudistasid kohalikku loodust," sõnas olümpiaadi korraldaja Tartu Ülikooli teaduskooli projektijuht Ene Örd. "Täname õpilasi, õpetajaid ja juhendajaid, samuti Madsa Spordi- ja Puhkekeskust kordaläinud ürituse eest!"

Bioloogiaolümpiaadi tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/bioloogiaolumpiaad.

Võistlust korraldas Tartu Ülikooli teaduskool, toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Ornitoloogiaühing, SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Tartu Loodusmaja, opiq.ee, AS Kalev ja AS Põltsamaa Felix.

Lisainfo:
Ene Örd
Tartu Ülikooli teaduskooli projektijuht
Tel 737 5580
ene.ord@ut.ee

 

Viimati muudetud 21.05.2018