Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

President Kersti Kaljulaid külastas Lille Noortekeskust

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

president noortekeskuses

27. veebruar 2020 / Vabariigi president Kersti Kaljulaid on sel nädalal Tartu ja Tartumaa organisatsioone ja ettevõtteid väisamas ning tutvus ka Tartu Noorsootöö Keskuse Lille Noortekeskusega.

Tartu Noorsootöö Keskuse juhtkond andis külalistele ülevaate Tartu noorsootööst: senistest saavutustest, tulevikusuundadest ja eesmärkidest ning Tartu linna noorsootöö eripäradest võrreldes teiste omavalitsustega. Arutleti ka valdkonna kitsaskohtade üle.

2019. aastal Tartu aasta noore tegija tiitli pälvinud Karl Kraus ja noortekeskuse aktivist Liisa Veddel tutvustasid Lille noortekeskuses pakutavaid tegevusi ja võimalusi, rääkisid, miks nemad noortekeskust külastavad ning unistasid, mis saaks olla veel paremini. President osales ka ise noortekeskuse tegevuses ning mängis noorega WildEst lauamängu.

Ühisel mõttevahetusel presidendiga said noored riigipealt vastuseid oma küsimustele. Noori huvitasid majandusteemad, näiteks teaduse rahastamine, IT-sektor ja nutikate lahenduste kasutamine Eestis võrreldes välisriikidega. Ronja Juurma uuris presidendi arvamust selle kohta, mis võiks Eesti kultuurivaldkonnas koorimuusika kõrval olla veel maailma mastaabis sama tuntud ja silmapaistev. Lisaks sisutihedatele vastustele andis riigipea noortele soovitusi, kuidas Eesti käekäiku panustada ning soovitas kõikidel noortel nüüd ja tulevikus alati valimas käia.

Rohkem infot:
Grete Sarap
Tartu Noorsootöö Keskuse direktor
[email protected]
53462889

Viimati muudetud 27.02.2020