Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

President tunnustas tegevusraamatu kirjutanud Tartu koolitüdrukuid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tegevusraamatu autorid Foto: markalast.ee

1. juuni 2020 / Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid tunnustas kaht Tartu koolitüdrukut, kelle sulest ilmus talvel tegevusraamat “Parim ajaviide”.

Tartu Mart Reiniku kooli 8. klassi õpilased Gerda-Marleen ja Katarina Elise avaldasid tegevusraamatu “Parim ajaviide”, mis on pühendatud haigetele ja abivajavatele lastele. Raamat tõi neile presidendi auhinna "Lastega ja lastele", millega tunnustatakse inimesi ning organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud just laste ja perede käekäiku.

Idee koostada tegevusraamat haigetele lastele tekkis Gerda-Marleenil ja Katarina Elisel tänu Gerda emale, kes on vabatahtlik heategevusfondis Minu Unistuste Päev, mille abil korraldatakse rasketelt ja krooniliselt haigetele lastele unistuste päevi ja muid toredaid üritusi. Lastele kingitakse vahepeal ka värviraamatuid ja ristsõnu, aga need on tavaliselt päris õhukesed ja tegevust jääb väheks.

Tegevusraamat “Parim ajaviide” on mõeldud vanusele 5-12, kuid põnevaks peavad seda ka paljud vanemad inimesed. Raamat sobib nii poistele kui tüdrukutele, sest sisaldab mitmekülgseid värvimiseks mõeldud pilte, fakte, ristsõnu ja muud, et lastel jätkuks tegevust pikemaks. Kõik mängud, ülesanded ja pildid on tüdrukute endi poolt tehtud ja välja mõeldud.

Noorte loodud raamatut on jagatud mitmetele haiglatele ja haigetele lastele, samuti õpiraskustega ning puuetega lastele üle Eesti. Kuna raamat on saanud palju head tagasisidet, on suur võimalus, et sellele tuleb ka teine osa.

Raamatu trükkimisel ja levitamisel olid abiks Tartu Ettevõtlike Daamide assotsiatsioon ja hariduse tugiteenuste keskus.

Täna, 1. juuni õhtul kell 20.30 on ETV eetris saade "Lastega ja lastele", kus Gerda-Marleen ja Katarina Elise saavad presidendilt tunnustuse ja räägivad lähemalt raamatu koostamisest.

Rohkem infot raamatu kohta.

Lisainfo: Hariduse Tugiteenuste Keskuse juhataja, Annely Võsaste, annely.vosaste@raad.tartu.ee, 506 1838

Viimati muudetud 01.06.2020