Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Prima Vista kirjanduspreemia „Esimene samm“ tänavune laureaat on Siret Saava

Prima Vista pressiteade

Laureaat Siret Saava Foto: Jaanika Tamm

25. aprill 2018 / Tänavu 11. korda välja antud kirjanduspreemia „Esimene samm“ pälvis Siret Saava ajakirja Värske Rõhk 2017. aasta sügisel avaldatud luuletuste eest.

Siret Saava on õppinud kirjandusteadust ja töötab Tallinna Keskraamatukogu Männi raamatukogus. Preemia anti võitjale üle 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval toimunud Prima Vista eelüritusel.

Žüriiliikme ja kirjandusfestivali patrooni Hasso Krulli sõnul on Siret Saava luuletsükli idee originaalne ja keelekasutus täpne. Kujutluspildid tulevad kergesti silme ette, huumor on mitmekihiline ja vabastav. Mõned read kõlavad nagu müstiline vormel: „kõik on sündinud magalas / jah magalas / kus unedki näevad und“. Preemiale laekus kandideerimisavaldusi ajakirjadest Värske Rõhk ning  Vikerkaar. Žanriliselt leidus üsna võrdselt nii luulet kui ka proosat.


Preemiat „Esimene samm“ annab välja kirjandusfestival Prima Vista koostöös Tartu Kultuurkapitaliga ning sellele saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelmise kalendriaasta jooksul perioodikas avaldatud.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb 5-liikmeline ekspertžürii, mille koosseisu kuulusid tänavu Prima Vista patroon ja kirjanik Hasso Krull, TÜ eesti kirjanduse doktorant ja luuletaja Krista Ojasaar, kirjanik ja literaat Berk Vaher, toimetaja ja tõlkija Triin Ploom-Niitra ning „Esimene samm” 2017. aasta laureaat Berit Petolai.

Lisatud fotol on kirjanduspreemia "Esimene samm" laureaat Siret Saava intervjuud andmas. Foto j
Jaanika Tamm

 

Lisainfo
Triin Ploom-Niitra
Prima Vista korraldustoimkonna liige
55 680 253
[email protected]
https://kirjandusfestival.tartu.ee/ee

 

 

 

Viimati muudetud 25.04.2018